Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie proszę o pomoc. Jakiś czas temu kupiłem TV Sony XH9096 i mam problem. Ogólnie obraz bardzo dobry-Vision na Netflix albo teledyski w 4K na YT piękne i płynne. Problem pojawia się podczas grania na moim leciwym PS4 fat. Przeszedłem Crasha 4, Ratcheta i kończę MGSV i wszystko ok. Problem pojawia się podczas cutscenek w Horizon i CoD Cold War - bardzo duże spadki klatek, aż serce boli jak to widzę. Scena w CoD z Reaganem tak ścinała że dźwięk już dawno się skończył a obraz jeszcze wyświetlał się przez dobrą minutę z prędkością 5 klatek na sekundę. Samo granie bez zarzutów. Dodam że na starym Panasonicu 8 letnim grałem w Horizon jakiś czas temu i nie miałem żadnych problemów. Szperałem w ustawieniach obrazu i nic to nie dało. Kolega zasugerował żebym zmienił kabel HDMI który kupiłem dawno temu za stówkę. Kompletnie się nie znam na tym i nie wiem czy szwankuje stara konsola czy nowy TV? Doradzi ktoś?

#ps4
#telewizory
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pogromca_pedryli: sony zaleca wyłączenie wszelkich polepszaczy obrazu (tryb "gra" o jest właśnie to, jeśli go masz). ale u siebie właśnie specjalnie je włączałem żeby zobaczyć różnicę i w żadnym przypadku nie doszło do tak drastycznego spadku klatek jak piszesz. więc obstawiałbym raczej konsolę.