Wpis z mikrobloga

Mirki, niedługo planuję przeprowadzkę do Poznania i zastanawiam się, czy będę potrzebować auta, by funkcjonować. Ostatnio byłem tam kilka dni i z pomocą komunikacji miejskiej sprawnie i szybko przemieszczałem się po całym mieście. Ale to za mało, by wyrobić sobie opinię. Zauważyłem też, że zmotoryzowani mają problem ze znalezieniem w Poznaniu miejsc parkingowych. Czy Poznań to miasto mało przyjazne dla kierowców? #poznan
  • 14
  • Odpowiedz
@proszejaciebie: Z miejscami parkingowymi (nawet płatnymi) robi się coraz gorzej :) Sam myślę o przejściu na rower / komunikację miejską (nie wiem czy znasz, ale polecam www.jakdojade.pl do ogarnięcia przejazdu) :)
  • Odpowiedz
@proszejaciebie: O ile nie zamierzasz pracować pod Poznaniem to nie, auto nie jest niezbędne. Mówię to jako osoba zakochana w motoryzacji.

Nie wiem gdzie zamierzasz mieszkać ale większość miasta jest dobrze skomunikowana. W samym centrum to w ogóle wystarcza nogi i ewentualnie rower.

Samo miasto jest bardzo nieprzyjazne kierowcom. Większość ulic jest systematycznie zwężana, poduszki Berlińskie pojawiają się wszędzie, parkingi są drogie a znalezienie wolnego miejsca to często trudne zadanie.

Najlepsze
  • Odpowiedz