Wpis z mikrobloga

Oho, Osaka bojkotuje prasę na Roland Garros. Przypadkowo robi to na jej najsłabszym szlemie, ciekawe czy taka akcja się powtórzy na Igrzyskach w Tokio albo na US Open? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niby jest tu trochę racji, że pytania od dziennikarzy mogą być czasami nie na miejscu i są bardzo męczące, jednak jest tu wiele "ale".

Po pierwsze jako główny powód podała zdrowie psychiczne. Według mnie takimi akcjami jedynie co robi to trywializuje to pojęcie. Rozumiem, że teraz każda rzecz, która sprawia, że czuję jakiś dyskomfort od razu podpinana jest pod atak na moje zdrowie psychiczne? Zamiast mierzyć się z problemem, to według Osaki najlepiej go omijać. Chyba nie tędy droga. To trochę jak z rasizmem, kiedyś to słowo miało dużo większe znaczenie, natomiast teraz w świecie, gdzie możesz zostać nazwany rasistą z byle powodu, moc tego słowa ma bardziej marginalny wydźwięk.

Po drugie jest to część jej pracy, więc ma obowiązek go wykonania. Tacy zawodnicy jak Djokovic, Nadal czy Federer od kilkunastu lat w kółko odpowiada na te same pytania, a jednak nikt z tej trójki nigdy nie wykonał takiego ruchu. Jeżeli jakieś pytanie jest słabe to zwyczajnie mówisz o tym dziennikarzowi i przechodzisz do następnego pytania, a nie odwalasz takie cyrki.

Po trzecie podejście typu "jak wam się nie podoba to ukarzcie mnie grzywną, ja mam to gdzieś" jest co najmniej żałosne. Jak się zarabia kilkadziesiąt milionów z samych reklam, to nie dziwne, że kilka tysięcy grzywny ją nie rusza. Mało, który zawodnik ma taki przywilej jak ona. Większość zawodników z chęcią pojawiłoby się na takiej konferencji, bo jest to świetny sposób, żeby się zareklamować. Osaka chyba zapomniała, że to głównie dzięki mediom, którzy zrobili z niej twarz kobiecego tenisa zarabia teraz takie pieniądze.

Mam nadzieję, że WTA wyciągnie jakieś wnioski z jej odpałów i stwierdzi, że lepiej promować zawodniczki takie jak Iga lub Ash, którym przede wszystkim zależy na tenisie, a nie jakieś celebrytki, które częściej występują w spotach reklamowych niż na korcie.
#tenis
Pobierz
źródło: comment_1622092319gadY1Iefmyr5ddTRckef0z.jpg
  • 14
@Szymas1234576847456: Osace już od ponad roku odbija coraz bardziej. Dla mnie sprawa jest prosta, ma duże kontrakty, ostatnio nic nie gra, teraz jedzie na szlema, w którym może już odpaść w pierwszej rundzie i ze względu na swoje wybujałe ego nie chce by ktoś zadał jej jakieś krytyczne pytanie po przegranej na RG. Wszystko oprawiła w ładne słówka typu zdrowie psychiczne, które idealnie trafiają do masowych odbiorców i dają jej jako
@Logan00: Mam nadzieję, że francuscy kibice trochę ją wybuczą podczas jej meczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@therichguy: > a może, nie głupie po prostu zwykła PR'owa zagrywka

Pewnie jeszcze na tym dobrze wyjdzie. Wiadomo tenisowi kibice będą jej mieli za złe i cześć się od niej odwróci, ale osoby, które tak nie śledzą tego sportu i są "social justice warrior" pewnie jej będą przyklaskiwać. Na BLM
@Szymas1234576847456: hipokryzja to raczej mało powiedziane, tutaj mówi o zdrowiu psychicznym, a prawda jest taka, że jest znana z wyszukiwania swojego imienia na twitterze i blokowania ludzi, którzy śmią napisać cokolwiek krytycznego o niej, to samo na instagramie. Nawet po wrzuceniu tego postu naskoczyła na jakiegoś staruszka, który napisał, że to częśc jej pracy jako tenisistki i po parunastu minutach usunęła bo chyba się zorientowała, że przesadziła. Więc ona sama sobie