Wpis z mikrobloga

3 / Czarownica

Idąc za główną fabułą zacząłem poszukiwania czarownicy, która podobno miała zatarg z Ciri. Na miejscu spodziewałem się jakiejś baby jagi z wielkim nochalem a ową czarownicą okazała się Keira Metz (domyślam się, że dość ważna postać w universum wiedźmina). Podpowiedziała mi, że Ciri może znajdować się w kryjówce jakiegoś czarodzieja Elfa.
Podczas eksploracji z Keirą kryjówki elfa trafiła nam się pierwsza potyczka z Dzikim Gonem, nie było trudno bo padłem 2 razy i tylko dlatego że skończyło mi się wcześniej jedzenie więc musiałęm cała walkę unikać ciosów i polegać na quen. Misje oceniam na 4/10, wiele identycznych wykonywałem w innych grach. Po wszystkim dostałem zaproszenie od Keiry, na poszukiwania wiedźm o których coś wcześniej napomknęła ale wnioskując po sposobie w jaki do niego mówi, domyślam się że jednak chodzi o chędożenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wpadnę do niej później ale najpierw odwiedzę krwawego Barona.

Z ciekawych zadań pobocznych to uratowałem przed grupą chłopów Nifgaardzkiego żołnierza uciekającego z wojną do żony i dziecka. Słyszałem, że Wiedźmin jest grą gdzie nie raz trzeba podjąć trudne moralnie wybory i to prawda bo co krok na takie trafiam. Musiałem zabić 5 ludzi a mógł zginąć jeden, ale “Nie lubię samosądów” - dokładnie taka kwestia dialogowa się pojawiła po uratowaniu tego żołnierza. Z drugiej strony, sam taką "samosądną" decyzję podjąłem. xD

Rzemiosło jest ciekawe, o ile kogoś kręcą takie rzeczy. Wykułem sobie jakiś pancerz i 2 miecze cechu Żmiji. Każdą kolejną umiejętność muszę ładować w obrażenia bo taki golem czy gargulec padał na chyba ze 100 ciosów.

Coraz lepiej też rozumiem alchemię i często używam eliksirów, choć z początku gry była to dla mnie czarna magia. Z pomocą zielarzy tworze różne eliksiry i odwary. Jak tak dalej pójdzie będę musiał władować jakieś punkty umiejętności w drzewko alchemiczne :P

Pytanie 1: Trzeba grać w gwinta z każdym handlarzem żeby zebrać całą kolejkę kart czy wystarczy z tymi którzy dialog “zagrajmy w Gwinta” mają na żółto?

Pytanie 2: Jak regenerują się peterdy? To że mikstury podczas medytacji kosztem jednej sztuki alkoholu to wiem.

https://www.youtube.com/watch?v=PayUu_Ffjn8

#wiedzmin #wiedzmin3 #juanwiedzmin

JuanAntonioGonzalo - 3 / Czarownica

Idąc za główną fabułą zacząłem poszukiwania cz...

źródło: comment_1622038171vZu85hqR4NHkyKmfa9o1UU.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
Trzeba grać w gwinta z każdym handlarzem żeby zebrać całą kolejkę kart czy wystarczy z tymi którzy dialog “zagrajmy w Gwinta” mają na żółto?


@JuanAntonioGonzalo: gwint w sumie jest całkowicie opcjonalny o ile dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo ja grałam tylko z tymi, którzy mieli Gwinta na żółto i na końcu gry nie zakończyło mi misji zbierania kolekcji kart, więc może dla pewności walnij sobie z każdym partyjkę gwinta. :D Szkoda, że nie ma jakiejś misji na to, która by kierowała znacznikami do kolejnych punktów, gdzie można zdobyć brakujące karty.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: Żeby zebrać całą talię musisz grać ze wszystkimi chyba i kupować karty "blotki" u handlarzy - u każdego który sprzedaje. Jak już jakąś kartę masz to nie będzie dostępna w sprzedaży. Niektóre karty w tali mogą występować wiele razy (piedna #!$%@? piechota np.) więc ona będzie dostępna w sprzedaży dopóki nie wyczerpiesz wolnych slotów.
  • Odpowiedz
  • 11
@nalej_mi_zupy
@Azaajaszz najlepiej z każdą postacią od razu jak tylko to możliwe to zagrać sobie w tego gwinta. Oszczędzimy sobie później szukania tego jednego gościa, który ma ostatnia kartę. Mi trofeum za karty wpadło mimowolnie ale ja to lupalem w gwinta co chwilę.
  • Odpowiedz