Wpis z mikrobloga

#google #gmail #pcmasterrace #android
Mireczki proszę Was o pomoc, sytuacja wygląda następująco, mamy w firmie wspólne konto google dla telefonów służbowych gdzie zapisujemy kontakty do różnych osób i dzięki temu, że jedna osoba zapisze taki kontakt cała reszta która jest zalogowana na to konto od razu ma nr telefonu w książce telefonicznej. Do tej pory nie przeszkadzało mi to zbytnio ponieważ miałem 2 telefonu, prywatny i służbowy, natomiast teraz korzystam wyłącznie ze służbowego telefonu z dwoma kartami sim (prywatna i służbowa). Jako, że od teraz ten telefon będzie niejako również moim prywatnym telefonem nie chcę udostępniać lokalizacji, historii i innych danych o sobie wszystkim pozostałym w grupie osobom, teoretycznie można wyłączyć udostępnianie tych rzeczy natomiast w każdej chwili inna osoba która ma dostęp do konta może je aktywować z powrotem. Czy da się jakoś zgrać kontakty z konta google na urządzenie (rozwiązanie mało idealne ponieważ nie będę miał dostępu do aktulizacji kontaktów) ? Ewentualnie jakie macie inne pomysły?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HaSSaN: tak jak kolega @misiekmr wspomniał, utwórz drugą przestrzeń, czyli jakby drugi profil użytkownika. W jednym będziesz miał rzeczy prywatne, w drugim służbowe. Przełączenie się między profilami trwa chwilę.
  • Odpowiedz