Wpis z mikrobloga

Cześć. Znalazłam kilka biur rachunkowych w kilku miastach, które prowadzą działalność parę lat, mają dobre w internecie opinie, a np. biorą 200 zł netto za prowadzenie pełnej księgowości do 20 dokumentów. Gdzie jest haczyk? Wczoraj dzwoniłem do jednego takiego biura, które prowadzi pełną księgowość za 200 zł netto przy takiej ilości dokumentów i manager biura wydawał się bardzo ogarnięty. Dodatkowo za darmo pomagają przy zakładaniu spółki.

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza #spolka
  • 17
@Beroner: może i nie ma haczyków, może chcą teraz nałapać klientów a jak firma się rozkręci podnosić sukcesywnie stawkę. Ty się na dużą podwyżkę nie zgodzisz i będziesz szukać nowego biura ...

... 200 zł to stawka za kpir z 20 dokumentami.
@kuncfot: Ta firma działa od 2014r. Może po prostu taką mają taktykę, że konkurują cenami. Gadałem z osobą, która ma u nich księgowość 2 lata i cały czas 200 zł płaci za pełną księgowość.
@Beroner: 200 zł może wsiąść ktoś kto nie zatrudnia pracowników, lub ma osoby nie doświadczone w zespole, czyli niesko koszty wynagrodzeń. Taka spółkę księguje się ok 2h. Jak mam zapałacic księgowemu, za system, za lokal, ubezpieczenie to nic nie zostaje. Taka firma musi na czymś oszczędzać, czy warto z kimś takim współpracować? Ludzie kupują nowe auta, telefony, zagraniczne wakacje i chcą oszczędzić 200 zł na księgowym.
@Beroner: sama deklaracja, żadnych zakupów, sprzedaży, wyciągów? z 50zł ...

WB jako oddzielny dokument


każda jedna zapłata na wb to pozycja z cennika, każda jedna umowa zlecenie, czy pk z amortyzacją to samo.
@Beroner: 200 zł to się płaci za KPIR do 20 dokumentów. Pełne księgi to zdecydowanie więcej. Do kpir nie trzeba mieć polisy OC, a do spółki zoo już tak.
Ja (firma moja, ale to żona jest w niej księgową, więc to ona robi księgowość a ja fakturuję) za obsługę spółki do 20 dokumentów wystawiam fakturę na 800 zł (netto) :)
Sprawozdanie roczne płatne osobno 5 stówek.
Uważaj, żebyś się nie wkopał
@matwes: porównanie z kpir jest nie adektwane, ktoś może nie chcec tego robić a zgłaszają się do niego ludzie i akceptują taka stawkę. Jestem z Krakowa i różne rzeczy widziałem, straszne skąpi ludzie tutaj.