Wpis z mikrobloga

Ciekawa jestem kiedy skończą się te podwójne standardy, że jak facet chodzi i rucha wszystko co się rusza to wow ale playboy, ultra chad, a jak laska się z kimś prześpi to jest dziwką. A nie, sorry, laska się nie przespała, laska się PUŚCIŁA albo komuś "dała". Łaskawie użyczyła swojej szparki, bo przecież sama w ogóle nie czerpie z tego przyjemności xD
#hotelparadise
  • 62
  • Odpowiedz
Ależ ja sobie nic nie próbuję tłumaczyć, tak właściwie to Ty cały czas próbujesz mnie przekonać do swojej teorii - która również nie jest poparta żadnymi dowodami, a więc jej logika jest tylko Twoją opinią na ten temat - na koniec zarzucając mi głupotę i prostactwo :)


@fillmeout: co nie jest poparte dowodami? To, że mężczyznom każe się "starać" o związki seksualne, a kobietom każe się nie być "łatwymi"? XD
  • Odpowiedz
Tyle, że to akurat idzie w obie strony. Myślisz, że kobieta chce być z mężczyzną wiedząc, że co imprezę był z inną? Znam przypadek w realu gdzie dziewczyna poprosiła o test na HIV gościa, który ostro do niej zarywał, a miał na mieście opinię żigolaka.


@Tarka99: zapewne nie chce, bo z takim facetem jest ryzyko, że pójdzie angażować się do innej.

Przy czym im więcej kobiet będzie jawnie skakało z
  • Odpowiedz
@skitarii: Ale tu nikt nie kłóci się o fakt, że kobiety są oceniane inaczej niż mężczyźni, bo to zaklinanie rzeczywistości. Za to dużo osób zgodnie przyznaje, że nie powinno być podwójnych standardów. To się również tyczy oczekiwania od mężczyzny by był tym, który zabiega o związek, a kobieta tylko czeka by być adorowaną. Im dalej na zachód od Polski, tym częściej kobiety wychodzą z inicjatywą. Tak jak napisałam, powoli, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dakkar: To, że kobieta się różni od mężczyzny nie oznacza, że standardy oceniania ich życia seksualnego powinny być inne, no błagam cię. Na szczęście to się powoli zmienia na lepsze. Tak jak napisał @Alt- , duże znaczenie ma też nasze otoczenie i ludzie wokół których się obracamy.

@Tarka99: a z jakiej racji?
  • Odpowiedz
Im dalej na zachód od Polski, tym częściej kobiety wychodzą z inicjatywą.


@Tarka99: tym częściej też narzekają, że prawdziwych mężczyzn już nie ma i w ogóle jest kryzys męskości.

Znacznie częściej też popełniają samobójstwa niż kobiety w Polsce. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy popełniają samobójstwa w Polsce częściej niż na
  • Odpowiedz
co nie jest poparte dowodami? To, że mężczyznom każe się "starać" o związki seksualne, a kobietom każe się nie być "łatwymi"? XD


@skitarii: Tak, dokładnie to. Bo kto Ci coś takiego nakazał? Rodzice? Pani w szkole? Kobiety które spotkałeś na swojej drodze? To nie tak, że rodzi się mężczyzna i zawsze z góry dostaje takie i takie wytyczne, a rodzi się kobieta i ma inne, wtedy można by rozmawiać o
  • Odpowiedz
@skitarii: I tutaj znowy to idzie w obie strony xd Jesteśmy na wykopie, na bank nie raz natknąłeś się na komentarz, że kobiecość upadła i baby powinny zajmować się dziećmi i siedzeniem w kuchni, ale jednocześnie ci sami faceci którzy o tym krzyczą i tęsknią za bardziej konserwatywnym podejściem do roli kobiet w społeczeństwie, nie chcą by ich rola powróciła do tych bardziej konserwatywnych xd
Tak jak napisałam wcześniej, im
  • Odpowiedz
Tak, dokładnie to. Bo kto Ci coś takiego nakazał? Rodzice? Pani w szkole? Kobiety które spotkałeś na swojej drodze? To nie tak, że rodzi się mężczyzna i zawsze z góry dostaje takie i takie wytyczne, a rodzi się kobieta i ma inne, wtedy można by rozmawiać o faktach


@fillmeout: jeśli takie masz podejście to po co ten wpis?

Kto mówi, że: "że jak facet chodzi i rucha wszystko co się
  • Odpowiedz
@Tarka99: No właśnie, kiedyś normą było, że kobieta nie pracuje, zajmuje się domem i dziećmi, a mężczyzna jest żywicielem rodziny, a teraz jest to znacznie rzadsze zjawisko, a czasami wręcz role się odwracają i nikogo to nie dziwi. A też przecież można by użyć argumentu, że dziewczynce od dziecka jest wpajane, że ma być matką i ma zajmować się domem, a mężczyźnie, że musi pracować, aby utrzymać rodzinę, i jest
  • Odpowiedz
Zresztą również poglądy tej samej osoby z biegiem lat się zmieniają, mimo wcześniejszego wychowania w dany sposób, a więc to, że chłopiec w dzieciństwie usłyszał od tatusia, że ma starać się o dziewczynę, nie jest dla mnie logicznym wyjaśnieniem późniejszego uprzedmiotowienia kobiet.


@fillmeout: a co do tego, to kobiety tak samo uprzedmiotawiają mężczyzn.
  • Odpowiedz
I tutaj znowy to idzie w obie strony xd Jesteśmy na wykopie, na bank nie raz natknąłeś się na komentarz, że kobiecość upadła i baby powinny zajmować się dziećmi i siedzeniem w kuchni, ale jednocześnie ci sami faceci którzy o tym krzyczą i tęsknią za bardziej konserwatywnym podejściem do roli kobiet w społeczeństwie, nie chcą by ich rola powróciła do tych bardziej konserwatywnych xd


@Tarka99: natknąłem się, ale jednak wiem,
  • Odpowiedz
@skitarii: Różnica jest taka, że przedstawiłeś mi swoją teorię na ten temat, którą uszanowałam, ale niekoniecznie się z nią zgadzam, Ty natomiast w niefajny sposób zarzuciłeś mi głupotę i prostactwo, bo "nie można zaprzeczyć logice". Staram się więc pokazać Ci, że to co piszesz to mimo wszystko teoria, i może wydawać się logiczna według czyjejś opinii, ale dopóki coś nie jest popartym badaniami czy dowodami faktem - owszem, można po
  • Odpowiedz
@skitarii: Nie, jednym słusznym podejściem jest luzowanie wymagań wobec mężczyzn i kobiet, bo póki co i jedna i druga strona jest pełna hipokrytów, którzy chcą dla siebie jak najlepiej, ale jednocześnie w dupie mają problemy przeciwnej płci.
  • Odpowiedz
Nie, jednym słusznym podejściem jest luzowanie wymagań wobec mężczyzn i kobiet, bo póki co i jedna i druga strona jest pełna hipokrytów, którzy chcą dla siebie jak najlepiej, ale jednocześnie w dupie mają problemy przeciwnej płci.


@Tarka99: tyle, że kobietom już dawno w Polsce wymagania poluzowano i bardzo niewiele zostało.
  • Odpowiedz
@skitarii: z caym szacunkiem ,ale to ludzie z takim podejściem jak twoje są największym problemem. Cały czas ludzie ci tu piszą, że najlepiej jakby było pełne zrównanie praw i standardów między kobietą i mężczyzną, ale z godnie z tym co napisałeś, to jesteś za tym by mężczyznom luzowano wymagania, ale najwyraźniej według ciebie kobiety już mają tak dobrze, że najlepiej żeby już nic na lepsze się nie zmieniło xd I
  • Odpowiedz
z caym szacunkiem ,ale to ludzie z takim podejściem jak twoje są największym problemem. Cały czas ludzie ci tu piszą, że najlepiej jakby było pełne zrównanie praw i standardów między kobietą i mężczyzną, ale z godnie z tym co napisałeś, to jesteś za tym by mężczyznom luzowano wymagania, ale najwyraźniej według ciebie kobiety już mają tak dobrze, że najlepiej żeby już nic na lepsze się nie zmieniło xd


@Tarka99: nie, to ty nie umiesz czytać. Jak już pisałem, to od mężczyzn się więcej wymaga obecnie, więc jakby wymagania obniżyć tak samo obojgu płci, to dalej mężczyźni mieliby gorzej.

I napisałeś to w dobie zakazu aborcji uszkodzonych płodów i zmuszaniem kobiet do ich rodzenia
  • Odpowiedz
@skitarii: Widzisz, nic nie rozumiesz. Mi chodzi o pełne zrównanie praw, a więc gdy piszesz o spotkaniach i łożeniu na nieswoje dzieci, to w takim wypadku jestem w 100% za tym by robiono testy na ojcostwo gdy tak zażyczy sobie mężczyzna i by dziecko spędzało tyle samo czasu z ojcem co z matką. Kobieta zyskuje, bo nie ma na głowie dziecka przez 80% czasu i mężczyzna też na tym korzysta,
  • Odpowiedz