Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki i Mirabelki
Dzisiaj chciałem Wam pokazać kolejne miasto, w którym w sporej części zachowały się średniowieczne mury obronne.
Zabieram Was do Ząbkowic Śląskich, które położone są na Dolnym Śląsku.
Obwarowania zachowały się w północnej, wschodniej oraz zachodniej części miasta i mają ponad 400 metrów długości. Ciekawa jest również Baszta Gołębia, którą znajdziecie w północno-wschodniej części.
Ząbkowice Śląskie znane są również z Krzywej Wieży o wysokości 34 metrów, która jest najwyższą taką w Polsce. Jej odchylenie wynosi 214 centymetrów od pionu.
Link do znaleziska wykopiecie? :)

Wcześniej pisałem już o innych miastach, m.in o Byczynie, Paczkowie, Niemczy i Dzierżoniowie

#antekpodrozuje #polska #dolnoslaskie #dolnyslask #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zabkowiceslaskie

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Witajcie Mireczki i Mirabelki
Dzisiaj chciałem Wam pokazać kolejne m...

źródło: comment_1621873257Po6U70rWPbPCN4MR0I3SlV.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@czteroch: oczywiście, że są miasta które nie miały murów. Kwestia jest inna, większość murów zostało rozebranych w XVIII czy XIX wieku. Niestety fosy niemal w każdym takich miasteczek praktycznie nie istnieja, a przynajmniej w tych co odwiedziłem. W Byczynie chyba się zachowały jakieś pozostałości.
  • Odpowiedz