Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy w pierwszej pracy IT, jako juniorzy, czuliscie się nieco gorzej ? Pracuje w korpo (o dosc niskiej ocenie na rynku pracy), ludzie 40+, jakas stara testerka ktora ma pretensje o wszytsko/do wszytskich, kombajn erp 15sto letni. Czasami mam wrazenie, ze traktują mnie jak odpad. Ogolnie , to zle sie czuje w tym zespole. Na daily burkam dwa zdania, bo jak zaczne mowic wiecej, to zaraz leci od team leadera teskt w stylu "dobra to pozniej", ale jak jego kolezka z liceum, ktory dziwnym trafem dostal u nas prace w zespole jako PM, jak zaczyna gadac o tym gdzie nie byl na weekend, a co go nie boli, to cisza i wszyscy sluchaja Oo. NIgdy nie dostaje feedbacku/ ew. dobrego slowa, zawsze #!$%@? jak o czym zapomne, lub np. nie wgram czegos na wersje, to testerka/starszy kolega zespolu leci do team leadera na skarge oO. Zadania są raczej mocno skomplikowane, bo oprócz wew. frameworka, parktycznie kazda wymaga wiedzy domenowej, bo produkt jest dostosowywany na biezaco do przepisów urzedów i ministerstwa lub kastomizowany pod klienta. Zadania wykonuję w terminie. Dwoch juniorów odeszło kilka miesiecy temu, praktycznie z nikim nie rozmawiam. NIe do konca tego sie spodziewalem po ludziach z IT, ale moze to kwestia zespolu i firmy.

Troche żalu wylane. Czy Wasze poczatki były lepsze ?

#programista15k #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ab7b644fdc3a000b6c31fa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: też pracowałem w takim zespole w którym nikt nie dawał o mnie i kilku kolesi #!$%@?. Chciałem mieć wpis do CV i rozglądać się za czymś kolejnym. Dość szybko zorientowałem się że w tak dużym korpo nikogo nie interesuje czy cos będzie rozwiązane tylko czy coś się z tym dzieje xD dość szybko z ziomkami których nikt nie zauważa napisaliśmy skrypt który "pracował za nas" i jeszcze pochwały dostawaliśmy że
OP: @hesus @PtactwaWiele

Dzięki za rady Panowie. W sumie to nie pytałem, co mam robić, tylko czy tez tak mieliscie. Dostałem nową pracę , ta firma byla mi potrzebna do cv (1 rok expa, po zmianie branzy). W poniedziałek rzucam papierami :) Po prostu zdziwlo mnie to traktowanie. Przed przyjscie do IT, chyba mialem zbyt wyidealizowane wyobrażenie o ludziach tutaj, a okazuje się, ze różne patologie i tutaj sięgają.

@getin nie