Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wszystkim! Od pewnego czasu hobbistycznie inwestuje na giełdzie. Uznałem, że nadszedł czas na spróbowanie jakiejś dźwigni (Zapoznać się z działaniem itp). Obejrzałem kilka kursów ale wydaje mi się, że nie wszystko jest zbyt jasne. Opisze to co zrozumiałem:

Dajmy na to jeden BTC kosztuje 10 usd.
Kupuje 10 BTC za 100usd i ustawiam dzwignie na 10X. Ustawiam pozycje dluga (Ustawiam tez high i low).
I teraz jesli cena BTC wzrosnie o 10% i zamkne pozycje, mam 100 usd zysku.

Pytanie sie pojawia co w momencie spadkow? Jesli dajmy na to cena BTC spadnie o 10 procent, to trace 100usd czy 10usd? Z kursu ktory obejrzalem, cena gdy spada tracimy ale czy dziala to jak na zwyklym spot market? Ze w momencie gdy podskoczy to zyskujemy?

#gielda #kryptowaluty #krypto #trading
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElementalX7: z zyskami wszystko się zgadza, ze stratą po prostu w pewnym momencie wpadniesz w margin call, czyli albo zrobisz dodatkowy depozyt zabezpieczający, albo będziesz miał zamkniętą pozycję. Czyli w praktyce np po spadku 3% i braku funduszy z których można pobrać na depozyt, zamkną Ci pozycję ze stratą 30 usd
  • Odpowiedz
@ElementalX7: Dźwignia "mnoży" Tobie zmianę w kursie. np. masz dźwignię 20x i kurs pójdzie 10% do góry to jesteś zarobiony 200% ale za to jak spadnie poniżej 5% to na twojej pozycji będzie -100% i powinienieś dostać margin calla, automatyczne zamknięcie i stratę całej pozycji. Tak to przynajmniej działa na futures na binance.
  • Odpowiedz