Wpis z mikrobloga

Oblatuję gry, czytam i ogladam recki i juz mi nie pasuje #!$%@? #nintendo w graczy.
O ile rozumiem skalowanie gier z innych portów tak zeby poszły na switchu (gdzie w niektorych tytułach wychodzi to ponizej średniej), to juz kopiowanie swoich gier z poprzednich generacji i wstawianie ich na najnowszą konsolę jako exy i ustalenie ceny rzędu 220zł to kawał kpiny.

Jak można #!$%@?ć grę z WiiU z 2011r do tej z 2018. Piszę o grze wrzuconej 1:1 i elo, zadnej nowszej wersji.
Pomijam płatne gierki które latały w moim samusngu galaxy2 albo w szkole na Miniclipie 10 lat temu a dziś na eshopie trzeba za to bulić.

XBOX one- chcesz wiedzmina? proszę 25 zł na regularnej promce, tomb rider? 12ziko, assasiny? 2-30zł. Crysis max 20zł.
Gównogierki za friko lub 2 zł.

Nintendo? stary Cysis na ultra hiper promce za 60zł z pocałowaniem w rękę, wiedzmin nadal ponad 100, Mario deluxe z 2011 za ponad 200zł, Stare Fify z silnikiem z 2015 za ponad 100zł. A może klasyczny Donkey Kong? bierz wersję z 2010 bo innej nie zrobimy i poproszę ponad 200zł. Co do #!$%@?, to jakas konsola premium dla jabłkowiczów? xD

Jedyna radoszka to fakt ze mogę zabrac switcha do kibla, pod kołdrę albo na wyjazd.


#nintendoswitch #konsole
  • 36
  • Odpowiedz
@vauecki: wielkie N w sumie do każdej gry coś dodaje, przenosi swoje exy z WiiU bo mało osób w nie grało (konsola się nie sprzedała przez ich zły marketing) i fajnie mieć je w swojej kolekcji, oczywiście nie wszystkie kupiłem, ale część pozwoliła nadrobić straconą generację.

Ceny ustalają niestety wydawcy gier i to, że jesteśmy w grupie z wyższymi cenami nie świadczy źle o Nintendo, a o wydawcach, którzy próbują w
  • Odpowiedz
@orczysty: wydaje mi się że jesli bijesz rekordy na sprzedazy konsoli to masz cos do powiedzenia w sprawie polityki gier. Jesli więcej płacisz za kilka gierek niz za samą konsolę to coś tu nie gra. Podałem tez tytuły które są te same dla roznych platform ale z jakiegos powodu 2-3x droższe na switcha.
  • Odpowiedz
@vauecki: też nie podobają mi się ceny gierek ale będąc fair to porty z wiiu to zazwyczaj dwie gry w jednej.

New Syper Mario U na switchu to New Syper Mario U + Luigi coś tam.
New Syper Mario 3D World to na switchu 3D World + Kampania browser's fury, które jest osobną grą
  • Odpowiedz
prawie pełna zgoda bo porównanie do apple takie sobie


@mprzemo: ja widzę korelację z płaceniem za to samo co u innych producentów tylko o znacznie wyższej cenie
  • Odpowiedz
@vauecki: Nintendo po tym, jak po WiiU zostało olane i miało dziwną politykę co do przyjmowania gier niestety poszło w drugą stronę i pozwala większości studiom robić co im się podoba na konsoli :/ Na każdego genialnego exa w postaci Xenoblade masz potworka pokroju ARK.
  • Odpowiedz
Na każdego genialnego exa w postaci Xenoblade masz potworka pokroju ARK.


@orczysty: @vauecki: albo kiepskie porty gierek z androida. Po prostu switch się tak dobrze zaczął sprzedawać, że wszyscy masowo się rzucili na portowanie wszystkiego i eshop to jest taki śmietnik, że o #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: yep, eshop jest pełen indie gówna, jak pisałem Nintendo przyjęło nową politykę i pozwala każdemu wejść na rynek niczym Steam :/ jednocześnie trudno odsiać gówno, bo jeszcze nie nauczyli się z tym pracować
  • Odpowiedz
  • 1
@vauecki z tego co pamiętam to już kilka razy pytałeś tutaj o ceny gier na switcha i każdy Ci mówił, że jest to dosyć droga konsola. Więc jeśli nie chcesz wywalać 200 złotych na gre to serio, odpuść sobie.
Czemu wielkie N ma zjeżdżać z cenami skoro największe hity rozchodzą się spokojnie w 10+/20+ mln egzemplarzy? Przecież im się to nie kalkuluje ¯_(ツ)_/¯

Ogólnie Switcha kupuje się dla exów lub indyków i
  • Odpowiedz
tak? chcesz porownac ceny ładowarki samsung a apple? Czy moze porownamy ceny słuchawek dokanałowych? xD


@vauecki: no to jedziemy. zacznijmy od ladowarek. Samsung w Media Expert 79zl, Apple w Media Expert 99zl. 20zl roznicy na korzysc samsunga.
Sluchawki Samsung (Galaxy Buds Pro) w Euro RTV AGD 697zł, sluchawki apple (AirPods 2019) w tym samym sklepie 589zł. 108zl na korzysc Appla.
  • Odpowiedz
@Tratak: juz za pozno bo kupiłem ;) Mialem w zamysle wziąć coś przenosnego ale pchanie sie w w Vity albo inne psp sprzed dekady nie wchodziło w grę
  • Odpowiedz
@vauecki: Przy szukaniu perełek polecam przeglądanie reddita i grup na facebooku. Znalazłem tak wiele ukrytych w morzu syfu ciekawych gierek do ogrania, które jakoś mi umknęły
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Mistrzu ale porownujesz jedyne co ma w ofercie apple i jest w #!$%@? drogie do tego co ma samsung w ofercie i daje mozliwosc wyboru w cenach. Co z tego ze mi porownasz najdrozsze słuchawki samsunga (gdzie mozesz wybrac znacznie tansze) do tego co ma apple i wybor ma nijaki. Słuchawki na kablu od samsunga dokanałowe kupię od 25zł za oryginał a od applea juz niekoniecznie. Ładowarka fast charge za
  • Odpowiedz