Wpis z mikrobloga

@BlackTabby: Czy zawiadomienie o wpisie było dostarczone poleconym? Gdyby nie Wykop, to nawet bym nie wiedział, że taki spis się odbywa. W jaki sposób państwo zadbało, aby mnie skutecznie powiadomić o spisie? Pytam zupełnie poważnie, bo jestem ciekaw jaka jest podstawa ich oczekiwań.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: ale @Regis86 ma totalną rację. Żyłbym na jakimś Samoa amerykańskim i nie śledził co dzieje się w Polsce i mam wiedzieć, że jest jakiś spis?
A jak nie wypełnię to kara?

Po 5 latach przylatuje do Polski w odwiedziny i nagle cyk na lotnisku mnie zawiajają, bo mam nieopłacony mandat za niewypełnienie spisu powszechnego.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: tak się składa, że wyjeżdżam w tym roku.
Jak za 5 lat będzie spis powszechny to moja rodzina z którą nie mam kontaktu ma mnie wpisać? Ja nie mam zamiaru robić wtedy spisu, bo nie przebywam na terytorium polski, a co za tym idzie nie obowiązują mnie przepisy prawa polskiego.

Ustawa ma zastosowanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, chyba że umowa międzynarodowa stanowi inaczej.
  • Odpowiedz
Już szukasz kruczków prawnych.


@BlackTabby: Dorabiasz sobie teorię do mojego pytania. Jestem po prostu ciekaw jak to ma niby działać, że grozi mu kara za niezrobienie czegoś, o czym mogę nie wiedzieć. Nie oglądam polskiej TV, polskie portale czytam bardzo rzadko, więc gdybym nie czytał Wykopu, to do dzisiaj bym nawet nie wiedział, że taki spis się odbywa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz