Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, zamierzam wziąć się za stolarkę, na sam początek mam w planie zrobić donice z desek tarasowych ryflowanych, planuje je opalić palnikiem z gazem.
Tu moje pytanie, opalać dopiero po skręceniu wszystkiego w kupę, czy lepiej każda deskę osobno? I czy po opaleniu zastosować jakiś lakier do drewna czy to raczej popsuje efekt?

Druga moja inżynieria( ͡° ͜ʖ ͡°) to będzie łóżko lewitujace z kantowek, chciałem zrobić coś jak na zdjęciu, może ma ktoś linka do większej ilości zdjęć takiego projektu, co bym mógł sobie to lepiej zobrazować. Pozdrawiam, nie wiedziałem że jest na wykopie tylu majsterkowiczów w drewnie :D

Oczywix gdy zrobię to wstawię zdjęcia.
#stolarstwo
Heroina340 - Witam Mirki, zamierzam wziąć się za stolarkę, na sam początek mam w plan...

źródło: comment_1621790175sVqzJqlaTT5HgVL6Nd6WFK.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Tu moje pytanie, opalać dopiero po skręceniu wszystkiego w kupę, czy lepiej każda deskę osobno? I czy po opaleniu zastosować jakiś lakier do drewna czy to raczej popsuje efekt?


@Heroina340: Opalaj jak Ci wygodnie, IMHO prościej jest w całości. Najlepiej chyba w ogóle opalić obie strony donicy - to mi wychodziło najszybciej i najlepiej po skręceniu każdej ścianki, a przed końcowym montażem. Czy dawać jeszcze lakier/impregnat czy nie - kwestia gustu,
  • Odpowiedz