Wpis z mikrobloga

Od siebie mogę dodać, że wyjdą nawet przy tych lidlowobiedronkowych dropach sprzętu za 7dyszek, tylko należy wziąć pod uwagę dłuższy czas pieczenia, ale to już czysta fizyka. Dobrze tez jest odstawić na minutę przed podaniem na jakąś kratkę, tak aby zachować cyrkulację powietrza i wilgoć z powierzchni miała szanse odparować, wtedy nabiorą tej chrupkości
Szaka_laka - Od siebie mogę dodać, że wyjdą nawet przy tych lidlowobiedronkowych drop...

źródło: comment_1621783279zZ5DwiBEaxOLEl4G3qjMSd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: To mi się przypomniało jak na jarmarku we Wrocławiu poszedłem kupić pierogi - myślę sobie będą jakieś fajne ręcznie robione czy coś (zwłaszcza że cena wysoka). Mówię do ekspedientki że biorę a ta się obraca i z lodówki wyciąga paczkę pierogów z biedronki xD Poznałem opakowanie bo czasami kupuje. Mogli chociaż dla niepoznaki wyciągać z opakowań...
  • Odpowiedz
@Szaka_laka: od siebie tylko dodam, że polecam gofrownicę polskiej firmy - Dezal. Po 2 tosteracg z wymienną wkładką, przekonałem się źe do dobrych gofrów potrzeba dobrej maszyny, z odlaną formą a nie wymienną foremkà.
  • Odpowiedz
@Szaka_laka: Ja kiedyś poechałem z rodziną nad morze, przy okazji zjeść świeżą rybkę na plaży

Poszedłem za budę po degustacji by wywalić jednorazowe talerzyki a tam opakowania wyrzucoene przez smazalnię
I #!$%@? opakowania mrozonych ryb z mojego miasta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Nad polskim morzem jedyna swieza ryba to flądra, wszystkie inne to importy
  • Odpowiedz