Wpis z mikrobloga

Hej!
Nowy komputer z APU samoczynnie restartuje się w trakcie niektórych gier. Czasem w trakcie normalnego użytkowania (instalowanie programów, youtube). Także w trakcie 3dmark, heaven benchmark testów (wtedy zawsze po ok. minucie). Przy teście OCCT gpu 3d różnie (czasem 20 min bez problemu, czasem reset po 2 minutach).

Temperatury pracy pod kontrolą - pod max. obciążeniem APU - 58st. C.

Komputer składałem sam:
- MSI B450 TOMAHAWK MAX II
- AMD Ryzen 5 Pro 4650g
- Patriot Viper Blackout 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM]
- Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P2
- Corsair CV 550W 80 Plus Bronze
- SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
- SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG

- System Windows 10

Resetuje się na niektórych grach np. Call of Duty Warzone, a na innych w ogóle np. GTA V.

Niestety komputer składany bratu w związku z czym o problemie dowiedziałem się już po czasie, w którym mogłem zwrócić podzespoły. Teraz pozostaje tylko gw.

Czy coś można jeszcze sprawdzić, czy oddawać procesor na gw? Płytę główną też?

#komputery #informayka #pc #pcmasterrace
  • 9
@Carsol: zasilacz do sprawdzenia

akurat gta z jakiegos powodu nie nadaje sie do sprawdzania stabilnosci. Jak mialem za niskie napiecia na pc to gta po prostu plulo mniej fps, mozna bylo grac kilka godzin, jakies stuttery sie pojawialy, ale nie wywalalo

wystarczylo odpalic nawet wota czy r6 siege i od razu #!$%@? komputer
via Android
  • 0
Niestety nie mam multimetru. W teście PSU na OCCT nie zrestartował się komputer. Przy CoD Warzone zawsze komputer się samoczynnie restartuej, tak samo przy 3dmarku, heaven benchmarku.
Mam ew. stary komputer sprzed 12 lat. Czy na tym ew. sprawdzić?
via Android
  • 0
Zapomniałem jeszcze dodać, że na MOBO od samego początku świeci się dioda CPU EZ Debug LED, ale innych problemów nie ma.
@Carsol: > "AMD Ryzen 5 4650G może powodować problemy ze stabilnością systemu, które ujawniają się paskami, artefaktami i błędami na ekranie oraz losowym wyłączaniem się jednostki. System destabilizuje się przeważnie po uruchomieniu profilu A-XMP dla pamięci RAM.
Według mojego przekonania wszelkie problemy wynikają ze zbyt agresywnego oszczędzania energii w spoczynku, które tak obniża napięcie procesora, że monolityczny krzem traci integralność i stabilność sygnału.
Rozwiązaniem tego problemu jest wejście do BIOS i
via Android
  • 0
Teraz dłużej zdecydowanie był w stanie uciągnąć testy. Na 3dmarku restart, a na heaven benchmark się zawiesił, ale się nie zrestartował. X-AMP mam wyłączone w BIOSie.
via Android
  • 0
Po zmniejszeniu taktowania RAMu w biosie do 2800 MHz problem jak na razie ustąpił. Nieco dziwne, bo cały memtest 86 zrobiłem wcześniej i nie było żadnych błędów.