Wpis z mikrobloga

Warto kupować młynek XEOLEO czy lepiej dopłacić do 1zpresso?
Jak XEOLEO to jaką wersję pod aeropress/espresso? 45 czy 50mm?

A jak 1zpresso to jaką wersję?
I czy jest sensy płacić dwa razy więcej (albo i 2,5 raza więcej) za 1zpresso?

#kawa #aeropress
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rubesom: jak nie jesteś super smakoszem wykrywającym wszystkie nuty smakowe i nie masz super dużych wymagań to bierz xeoleo, u mnie dobrze działa, większość ludzi chwali jak za te cenę , 45mm.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: @arcadius36 Obecnie różnica przy xeo a c2 jest tak mała że szkoda kupować xeo. I to szczera rada kupisz co zechcesz ale dzisiaj c2 jest lepszy a w tej samej cenie.

Ps do 1zpresso warto bo nie traci na wartości przeżyje upadek można kogoś nim zabić :p i jeżeli możesz sobie pozwolić to ilościowo to zupełnie inna liga.
  • Odpowiedz
@rubesom: Kiedy commanante miał premierę był w zasadzie bez konkurencji w segmencie dobrych młynków ręcznych i nabrał w środowisku otoczki ultymatywnego sprzętu. Dalej jest spoko, ale moim zdaniem 1zpresso z serii j jest obecnie lepszym wyborem, zwłaszcza jeśli mówimy o materiałach i cenie.
  • Odpowiedz
@rubesom: 1zpresso Q2, c2 i xeo za 230zł mając wszystkie 3 młynki w rękach uczciwie polecam 1z > c2 > xeo. Nawet na Janusza możesz kupić w coffedesku i zwrócić ale trudno mi uwierzyć żeby ktoś kto miał te młynki powiedział inaczej. Jak jest okazja to każda opcja spoko.

https://www.pepper.pl/promocje/mlynek-do-kawy-mym54-1zpresso-q-166818?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=166818&utm_campaign=2021-05-22

Ja kupiłem xeo jak C2 nawet w planach nie był a 1z prawie 400zl Q2 kosztował. Sam czekalem na 1zpresso jx
  • Odpowiedz
@rubesom: Jak robisz essperso to moim zdaniem jx pro to najlepszy wybór jak cię stać kupisz w coffedesku z gwarancja i tez była mega promka jakiś czas temu. Jx pro ma bezstopniową regulacje a to jest super opcja.
  • Odpowiedz