Wpis z mikrobloga

  • 9
945 + 1 = 946

Tytuł: The FIVE dysfunctions of a TEAM
Autor: Patrick Lencioni
Gatunek: biznes IT, rozwój osobisty
Ocena: ★★★★★★★★

Książka, po którą sięgnąłem w ramach comiesięcznego klubu książki (Book Club brzmi lepiej) w pracy i zdecydowanie była to jedna z ciekawszych książek dla liderów, jakie czytałem do tej pory.
Skupia się na 5 problemach zespołu, dostrzeżeniu i rozwiązaniu tych problemów. Kathryn zostaje nowym CEO firmy tworzącej oprogramowanie i stara się zrozumieć dlaczego firma, która ma więcej pieniędzy, lepszą technologię, świetnych pracowników i dobry marketing, jest wyprzedzana przez 2 inne firmy z mniejszymi zasobami. Kathryn stara sie to ustalić uczestnicząc w spotkaniach i rozmawiając z pracownikami.

Zabiera ze sobą zespół prezesów i wyjeżdzają za miasto na warsztaty, na których próbuje ich przekonać, że problem leży w nich, ich podejściu do pracy i spotkań, braku współpracy i zamykaniu się w swoich zespołach. Tymi 5 problemami są:
- Absence of Trust - Brak zaufania
- Fear of Conflict - Lęk przed podjęciem konfliktu
- Lack of Commitment - Brak zaangażowania
- Avoidance of Accountability - Unikanie odpowiedzlności
- Inattention to Results - Pomijanie wyników

Każdy z problemów jest omawiamy na forum zespołu, z realnymi przykładami z życia firmy. To co mi się podobało najbardziej to pokazanie, że firma, która ma dużo pieniędzy może być źle zarządzania, co przekłada się na marnowanie środków, czasu i potencjału pracowników.

Polecam każdemu, kto zarządza zespołem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
45/100
#bookmeter #czytamzwykopem #ksiazki #legimi
ali3en - 945 + 1 = 946

Tytuł: The FIVE dysfunctions of a TEAM
Autor: Patrick Lencion...

źródło: comment_16216145529DIWrI7vkdLCmbBt48QHck.jpg

Pobierz