Wpis z mikrobloga

pytanie dot. #leasing - kończy mi się #ubezpieczenia OC/AC na samochód, 4 maja dostałem maila z propozycją nowej opłaty, był tam dopisek:

Prosimy o zapoznanie się z poniższą propozycją i jednocześnie informujemy, że w przypadku zainteresowania niniejszą propozycją należy wypełniony i podpisany poniższy formularz odesłać e-mailem na adres ubezpieczenia@ideagetin.pl w terminie do dnia 13-05-2021. Wówczas Idea Getin Leasing S.A zawrze umowę ubezpieczenia zgodnie z warunkami wybranymi przez Państwa w poniższym formularzu i przeniesie na Państwa koszty z tym związane.

Przypominamy, że w przypadku niewywiązania się przez Państwa z obowiązków w zakresie ubezpieczenia wynikających z ogólnych warunków umowy finansowania, Idea Getin Leasing S.A jako Finansującemu będzie przysługiwało prawo zawarcia ubezpieczenia na poniższych warunkach, na Państwa koszt, bez możliwości jego rozwiązania, w wariancie podstawowym (bez żadnych rozszerzeń), w opcji netto/brutto zgodnie z danymi z polisy z roku ubiegłego, z sumą ubezpieczenia wedle załączonej propozycji.


maila przeoczyłem, dziś natomiast dostałem pocztą druk #ubezpieczenie z informacją, że przyjdzie do mnie faktura od leasingodawcy.

Kwota za ubezpieczenie jest wyższa o 60% niż rok wcześniej. Czy jestem w stanie coś jeszcze tu ugrać, czy raczej jest już za późno, okres odwołania minął i muszę potulnie zapłacić?

#poradyprawne #prawo
  • 6
  • Odpowiedz
@nalogowiec: najprawdopodobniej po ptokach, aczkolwiek jak ochrona się jeszcze nie rozpoczęła to walił bym drzwiami i oknami do Leasingodawcy z prośbą o przyjęcie polisy zewnętrznej. I wtedy wchodzę ja, cały na biało i przygotuję ofertę.
  • Odpowiedz
@nalogowiec wydrukuje ten wpis dla.przestrogi przed takimi praktykami firm leasingowych z uwzględnieniem IGL... Niestety po ptakach. Możesz co najwyżej jeżeli jeszcze nie rozpoczął się okres ochrony wysłać im swoją ofertę z prośbą o zrównanie, ale na pewno nie wyraża zgody na obce. Dlatego zawsze trzeba pilnować ubezpieczenia przy finansowaniu na 30 dni przed! Albo mieć agenta takiego jak my lub
@OrzechowyDzem ( )
  • Odpowiedz
@OptiFinance: @OrzechowyDzem ok, mam opcję przesłania kontroferty i przez to negocjację stawek u nich, ew. - być może - akceptację polisy zewnętrznej. To co, pomożecie? :) w razie chęci dajcie znać na PW, mam niedużo czasu na ogarnięcie tematu, dzięki!
  • Odpowiedz
@nalogowiec: Miałem leasing w Getinie. Wbrew temu co się mówi, zero problemów. Odpowiedz, że dostarczysz swoją polisę i tyle. Wykup swoją, dostarcz przez bankkierowcy i tyle. U mnie nawet w salonie sami wysyłali nowe polisy.

Tylko pamiętaj, żeby zdążyć w terminie. Inaczej ubezpieczą auto za ciebie i cena będzie wyższa, bo nie zawiera zniżek.
  • Odpowiedz