Wpis z mikrobloga

Czym dziś jest katolicyzm w tej ortodoksyjnej postaci skoro to, że jakaś firma sprzedaje tęczowe torby, katolicy odbierają jako skierowaną przeciw nim prowokację?

W dodatku ta torba jest symbolem wsparcia dla osób pokrzywdzonych przez tych, którzy nie tolerują ich odmienności.

O co chodzi katolikom i co ta religia ma wspólnego z miłością i szacunkiem do drugiego?

#katolicyzm #kosciol #kosciolkatolicki #ikea #pch24content #lgbt
FlasH - Czym dziś jest katolicyzm w tej ortodoksyjnej postaci skoro to, że jakaś firm...

źródło: comment_1621507812ylSgUldfBtha75tBXP27qc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@#!$%@?: @FlasH: Pod "prowokowaniem polskich katolików" podpisała się Polonia Christiana - portal należący do tego samego stowarzyszenia, co fundacja Ordo Iuris. Co ciekawe, są stowarzyszeniem prywatnym, ale nie są stowarzyszeniem wiernych zatwierdzonym przez Kościół Katolicki. Więc nie mieszaj do tego wszystkich katolików.
  • Odpowiedz
@mawojciech: wszystkich? Chłopie, Ordo Iuris jest wspierany przez #pis, ich człowiek stoi na czele komisji która ma zwalczać pedofilie - między innymi w kościele.
Już nie wspomnę o tym, że to katolicki biskup mówił o tęczowej zarazie.
  • Odpowiedz
@lilitch123: bo jak homofob z ambony mówi o zarazie, to katolicy mu przyklaskują, a jak homofobię zrzuci się wszystkim katolikom, to czują się pokrzywdzeni. Dlaczego nie reagowali na słowa Jędraszewskiego?
  • Odpowiedz
@FlasH: Bo słowa Jędraszewskiego nie świadczą o wewnętrznych odczuciach czy zachowaniu wobec osób homoseksualnych w czynnościach dnia codziennego? Jestem katolikiem i mam sąsiadów gejów. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Tak jak zupełnie nie obchodzą mnie słowa jakiegoś Jędraszewskiego, który nie wypowiada się w moim imieniu i chyba nie rozumie, jakie zasady i przykazania reprezentuje.
  • Odpowiedz
@lilitch123: skoro władze kościoła są jawnie homofobiczne, to chyba nie powinno cię dziwić, że zgadzający się z nimi wierni będą posądzani o to samo.
  • Odpowiedz
@FlasH: No dziwi mnie to. Bo gdy za ruchami LGBT wypowiadają się jacyś reprezentanci i gadają bzdury, to nie odnoszę tych bzdur na całą społeczność LGBT. Tak samo jest nie tylko ze słowami ale i czynami czy jakimiś idiotycznymi zachowaniami
  • Odpowiedz
@lilitch123: a mnie się wydaje naturalne, że to co mówi Kaczyński jest tym co myślą jego wyborcy.

Gdyby katolicy nie zgadzali się ze słowami arcybiskupa to na pewno zaprotestowaliby przeciwko nim, ale jakoś nie słyszałem o fali oburzenia. Episkopat też nie miał nic przeciwko.
  • Odpowiedz
@FlasH:

Gdyby katolicy nie zgadzali się ze słowami arcybiskupa to na pewno zaprotestowaliby przeciwko nim, ale jakoś nie słyszałem o fali oburzenia. Episkopat też nie miał nic przeciwko.


Bo dla Ciebie jest wszystko zero - jedynkowe i nie bierzesz pod uwagę tego, ze katolicy są nadal ludźmi, którzy się od siebie różnią, mają inne pragnienia, myśli i inaczej odczuwają i reagują na pewne rzeczy. To, że nie słyszałeś o falach oburzenia
  • Odpowiedz