Wpis z mikrobloga

Czy podczas rekrutacji potencjalny pracodawca może zgłosić się do firmy w której wcześniej pracowałem o opinię bez mojej wiedzy/zgody? Bo rozeszłem się z wcześniejszym pracodawcą w uj toksyczny sposób i się zastanawiam czy po złości może mi narobić gówna.
#pracbaza #praca #korposwiat
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karling: Z tego co wiem to pracownik musi najpierw udzielić zgody na taki kontakt, żeby pracodawca mógł pozyskać informacje bezpośrednio od poprzedniego pracodawcy. A sam pracodawca może też wykorzystać sieć swoich kontaktów żeby zbadać kandydata przed zatrudnieniem.
@abyssos666: Płacili innym (no i też mi ale mi troche więcej) z mojego zespołu którzy byli na studiach i szukali 1 pracy w zawodzie 500 zł za cały miesiąc (na umowie zlecenie za minimalną). Jak coś zepsuli co w sumie nie dziwne bo kurka zaczynali od 0 a ta firma prawie tylko z takich osób się składa (xD) to im zabierała szmaciura część $$. Więc poszło zgłoszonko gdzie trzeba.
@abyssos666: a że idiotka dostała spore kary i pewnie będzie na mnie pluła jadem to teraz się zastanawiam się czy mogę odmówić umożliwienia kontaktu z pracodawcą lub jakoś ich zniechęcić do tego.