Wpis z mikrobloga

Akcja EkoKajak na Żabim Kruku (Motława)
Na szybko o samej akcji: można za darmo wypożyczyć na 2h kajak/rower wodny/łódkę na Zabim Kruku, ale trzeba w tym czasie uzbierać 30l worek smieci, czyli ten najmniejszy. Worek i chwytaki sa zapewnione.
W akcji wziąłem udział razem z dziewczyna w zeszlym tygodniu. Wybralismy rower wodny, uznalem, ze bedzie najbardziej komfortowe, wolne rece ulatwialy bardzo zbieranie śmieci. Chwile sie spóźniliśmy i troche czasu poswiecilismy na rekreacyjne pływanie, więc lacznie przez niecałe 1.5h zbieraliśmy smieci. Udalo nam sie zapakoeac dwa pelne worki (jeden z butelkami, drugi tworzywa sztuczne), oprocz tego wyłowiliśmy dwie felgi, dwumetrowa "dętką od roweru", kurtkę, stanik i trochę innych szmat. Samo zgarnianie tych śmieci jest troche jaka gra zręcznościowa, trzeba być czujnym, plynac od jednego miejsca do drugiego i umiejetnie sie wychylić zeby je zlapac. Duza frajdę nam to sprawilo.
Z takich pomocnych informacji to śmieci najlatwiej jest znaleźć w zaroślach, zgloszenie trzeba wyslac dzień szybciej (link do zgloszenia: https://www.sportgdansk.pl/ekokajak-poznaj-gdansk-od-strony-wody-i-pomoz-srodowisku/). Godziny na jakie mozna sie umawiać to 10, 12 i 14. Akcja ma trwać do konca maja
#gdansk #trojmiasto #sprzatamylasy #podrozujzwykopem
bambaryua - Akcja EkoKajak na Żabim Kruku (Motława)
Na szybko o samej akcji: można z...

źródło: comment_1621419905r8uY8825zwImKQXfYB9yFk.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@Prusti: podaj mi jakikolwiek przyklad miasta w Europie ktore w ten sposób poradzilo sobie z problemem śmieci (nie mowie o zmianie myslenia mieszkańców), jezeli znajdziesz takie, to porownaj srodki ktore ono przeznaczylo, do tych ktore przeznacza Gdańsk. Jeżeli sa takie miasta w Europie, przyznam Ci racje i stwierdze, ze robię glupio. Póki co rzucasz samymi ogolnikami
  • Odpowiedz
@bambaryua: z czystej ciekawości (podpartej tzw. znajomością życia) spytam: a co jeśli potencjalny chętny wymaganej ilości śmieci nie zbierze, a chwytak zepsuje albo zgubi?
  • Odpowiedz
zamiast eliminowac przyczyny to eliminujmy efekty,


@Prusti: ale czemu patrzysz na to zerojedynkowo? To tak nie działa, taka akcja to również kampania uświadamiająca, że śmieci są, że one się skądś biorą i ktoś się po nie musi schylić. W ogromnym uproszczeniu: OP, który narobił się przy ich zbieraniu, pewnie teraz dwa razy się zastanowi, zanim rzuci pod siebie kolejnego śmiecia.

najlepiej rekami glupiego Kowalskiego


@Prusti: a tu już
  • Odpowiedz
@Jarek_P: pisiont złotych kaucji się daje, za zgubienie lub zniszczenie pewnie by Cie policzyli, ale za nieuzbieranie calego worka wątpię, chyba ze bys ostentacyjnie oddal pusty
  • Odpowiedz
@ChieftainY2k: no to faktycznie ceną jest dostawanie dziwnych telefonów xD w sumie chyba można zaraz po zakończeniu akcji zażądać usunięcia danych osobowych i okazania komu je wydali. Jakbym był z okolic to bym poszedł tylko po to żeby zrobić drugie znalezisko xDDD
  • Odpowiedz
Mam mieszane uczucia z jednej strony niby szczytny cel ale z drugiej to miasto jest od sprzatania smieci,a tak to zawsze znajda grupkę naiwnych idealistow ktorzy posprzataja za nich.kasa zostanie wydana przez dulkiewicz chocby na kolejny rydwan lub ciasteczka i kawe do magistratu.nigdy nie pozwole moim dzieciom isc sprzatac lasy jak w szkole bedzie akcja.
  • Odpowiedz
@SipaXtra: tak jak pisalem szybciej "podaj mi jakikolwiek przyklad miasta w Europie ktore w ten sposób poradzilo sobie z problemem śmieci (nie mowie o zmianie myslenia mieszkańców), jezeli znajdziesz takie, to porownaj srodki ktore ono przeznaczylo, do tych ktore przeznacza Gdańsk. Jeżeli sa takie miasta w Europie, przyznam Ci racje i stwierdze, ze robię glupio"
  • Odpowiedz
@bambaryua: ja nie twierdze ze robisz glupio.tylko ze nie ty od tego jestes zeby sprzatac.poprostu nie śmieć(a zakladam ze tego nie robisz)i twój wklad na tym powinien sie skonczyc
Od sprzatania miasta sa specjalne firmy ktore dostaja gruba kasę za to.
  • Odpowiedz