Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które przesiadały się z androida na ios. Czy jesteście zadowoleni ze zmiany? Trudno jest się przestawić na nowy system i czy czegoś brakuje wam z androida, a czego nie ma na iPhone? Chciałbym wymienić mojego Samsunga s8 i zastanawiam się czy tym razem może wybrać iPhone zamiast kolejnego Samsunga z serii s.
#iphone #android #ios
  • 14
@Schrodinger jeżeli jesteś przyzwyczajony do "eksploratora plików" i operujesz na plikach, to zderzysz się ze ścianą. Brak domyślnych aplikacji (chociaż ostatnio trochę się w tym zmienia, nie można ustawić, że domyślną przeglądarka to np Firefox, linki otwierają się w safari, niektóre aplikacje po kliknięciu w link pozwalają wybrać gdzie chcesz to otworzyć, ale np w Gmailu nie na do wyboru ff). Brakuje mi prostych darmowych aplikacji. Kiedyś szukałem notatnika (tak żebym mógł
@Schrodinger pamiętam jeszcze pierwszy mindfuck (kilka lat temu, pewnie jest już inaczej). Chciałem ściągnąć fakturę ze strony. W A pobierała mi się, później z plikiem mogłem zrobić co chce. W ios od razu otwierał się pogląd pliku po kliknięciu w link, musiałem eksportować. Później kopiować z jednej aplikacji do drugiej, aby przerzucić na dysk sieciowy. Później jeszcze były jakieś komplikacje jak chciałem ten plik wysłać mailem. Musiałem chyba na google drive przerzucić,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Schrodinger: całe życie telefony z androidem, kupilem ipada air najnowszego i ten system to nieporozumienie. Po pół roku sprzedalem i nigdy więcej ios. Kaleki i wybrakowany system.
@Schrodinger: przesiadłem się z Samsunga Galaxy S10e, który był świetnym telefonem (wcześniej S8, jeszcze wcześniej flagowce od HTC) i nie wrócę już do Androida. Jedyne czego mi brakuję w iOS to historia połączeń z danym numerem (wchodzę w połączenia, klikam w jakiś numer i mam wyświetloną historię połączeń i smsów z tym numerem), a poza tym system bije na głowę Androida.
@Schrodinger: W tamtym tygodniu zmieniłem mi9t pro na iPhone 12 pro i powiem szczerze jakoś iPhone jeśli chodzi o system szału na mnie nie zrobił… ale jeśli chodzi o aparaty to dzień i noc w porównaniu do xiaomi ( wiem samsung ma lepsze kamery)