Wpis z mikrobloga

Ludzie pomocy... padł mi HDD a właściwie 2 jednocześnie.
HDD i SDD - z SDD czuć zapach spalenizny, więc przypuszczam że coś się w obu spaliło, myślę że wina zasilacza.
Zależy mi tylko na HDD... płytka się lekko grzeje ale nie startuje.
Macie jakąś niedrogą firmę, co sprawdzi czy to się da naprawić? Dane nie są jakieś super cenne ale trochę pracy poszło. Widzę że ceny zaczynają się od 1k... gdzie robią to z uczciwą wyceną?
Dysk to Toshiba P300 2TB
#pcmasterrace #serwispc
  • 18
@Mintaa: w sumie to też myśl... nie miałbym z tym problemu bo całkiem zielony nie jestem tylko obawiam się czy to wykonalne domowymi metodami, 15 lat temu coś takiego robiłem ale nie wiem jak z obecnymi dyskami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atomic77: Po co takie zabawy? Weź wszystkie ważne dane z kopii zapasowej którą robiłeś, robiłeś? Prawda? Jak nie, to olej to, te dane nie były ważne.
@portoryko43: Oczywiście mam miernik i lutownicę :)
a tu zdjęcie HDD na SDD był tylko system
@krykoz: łatwo się mówi, bo oczywiście każdy robi backup. Ja też robię. Jeden się robił ale teraz widzę że... przestał niedawno. Drugi (z plikami których już bym nie odrobił) się robił i jest dostępny. To nie są nieodwracalne straty, ale i tak bardzo mi szkoda bo to trochę pracy do odrobienia a przede wszystkim
@portoryko43: masz rację, ale widzę jeszcze jedną szansę - kupno identycznej płytki z tym samym numerem, przelutowanie biosu i podmiana. Podobno zadziała (jeśli to kwestia płytki). Znalazłem taki HDD.
A jeśli nie zadziała to będę miał drugi hdd ( ͡° ͜ʖ ͡°)