Wpis z mikrobloga

@paluch_: Z tego, co pamiętam taki plik wypuszczało sie z InDesigna poprzez Acrobat Distiler i można było edytować w Adobe Acrobat. Tylko po co komplikować sobie życie? Jeśli ktoś ma później to edytować, to będzie miał problem. Nie lepiej wrzucić do Worda?
@lent: Świetnie, tylko mam jeden problem. Nie wiem, jak go eksportować... Mam niespłaszczony projekt i chciałbym eksportować go do pdf właśnie, ale opcje "kompozycje warstw do pdf" oraz "obszary kompozycji do pdf" mam szare i nie mogę ich wybrać.
@lent Świetnie - wielkie dzięki! Ostatnie pytanie. Czy jeżeli obraz tworzyłem w CMYK, to powinienem również opcję dot. CMYK na Twoim pierwszym screenie? Docelowo plik ma być do druku.
@paluch_ w "wyjściu" zaznacz FOGRA 39 - uniwersalny profil dla europejskich drukarni. Bez tego drukarnia plik zwróci, albo kolory będziesz miał nie takie, jak być powinny. A w "Standardowa" wybierz PDF 2001. I bajlando. I jeżeli plik ma być do druku to lepiej go spłaszczyć. Jak zostawisz fonty, które da się zaznaczać, jak chciałeś powyżej, to jest jakieś ryzyko, że plik w drukarni otworzy się z fontem innym, niż wybrany przez Ciebie