Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w podniesieniu #podatki w #nowylad ? To że dokręca się śrubę tym, którzy i tak je płacą. Ja swoje usługi zazwyczaj wykonuje w instytucjach państwowych i KAŻDA zarobiona złotówka jest opodatkowana.
Wykańczałem ostatnio dom - ani jednej faktury nie zobaczyłem. „Panie na fakturę to cena 1/4 do góry”.
Naprawiałem ostatnio samochód w warsztacie u pana miecia, #!$%@? ręce smarem nawet nie powędrowały w stronę kasy fiskalnej. Oczywiście mogłem się upomnieć o fakturę, ale drugi raz by mi auta nie zrobił. Poza tym to nie ja powinienem egzekwować takie rzeczy.
Zamiast jeszcze bardziej doić uczciwych ludzi powinni najpierw zlikwidować szarą strefę gdzie ludzie dochodu miesięcznie mają 500zl a już 10 lat na rynku działają.
  • 17
@vuxiu w przypadku warsztatu, szarą strefą nie jest tak bardzo Pan w warsztacie mający zgłoszoną działalność i pierdyliard papierologii z tym związanej jak pan który robi takie same naprawy w garażu mający #!$%@? na zusy, bdo, ekologię i inne takie rzeczy
@vuxiu: popatrz na to w ten sposób, że pomogłeś dwóm przedsiębiorcom uniknąć płacenia podatków i teraz, ponieważ za mało pieniędzy wpływa do budżetu, zapłacisz razem z nimi (a raczej za nich bo oni dalej będą lecieć na czarno xD)

Sam sobie niestety jesteś winien - wspierasz patologiczne układy.