Wpis z mikrobloga

Patrząc po materiałach jakie są udostępniane w sieci ze stolicy izraela można powiedzieć, że Hamasowi coraz lepiej idą te ataki i chyba rzeczywiście do wczoraj walili z tańszych rakiet, bo dziś cela mają lepszego i trochę więcej spada na Tel-awiw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#izrael #palestyna #bliskiwschod
  • 4
@1788: na yt jest masa tych samych streamów. Przeważnie staram się to ich al jaazere oglądać, bo pokazują nowe nagrania w tt. @MaTiJG: Ja zawsze uważam, że przy różnych konfliktach wszystko jest możliwe. Nie wiem jak z Turcją, ale Iran jest sojusznikiem Palestyny, ba nawet negował to co robi Izrael. Co do konfrontacji to wątpię, chyba że Syria i Liban tak się mocno uaktywnią, że zaczną z wielu frontów walić
@dawidczeta: @MaTiJG: Turcja nic nie zrobi, to jest na pokaz - tak naprawdę ostatnio było widać, że chcą naprawić relacje z sojusznikami USA. Powody - fatalna sytuacja gospodarcza i problemy w relacjach z Rosją. Tureckie społeczeństwo jest mocno antyizraelskie ale otwartej wojny z Izraelem chce tylko grupka fanatyków - trzeba powiedzieć parę rzeczy na pokaz i utrzymanie ich poparcia. A co do Hezbollahu nie wiem, o Iranie i Libanie tak