Wpis z mikrobloga

@raven4444 a dla mnie w Karolu też jest coś dziwnego i toksycznego. Nie bronię Igi bo miałam niezły rollercoaster i mindfuck z jej zachowaniami ale on dla mnie też jest niezły tylko w inną stronę.
Niektórzy manipulują w ten sposób że to zawsze ta druga osoba wydaje się winna. Baaaaardzo dla mnie było dziwne że nie potrafił niczego nazwać, podłapywał wszystko na co nakierowali go eksperci.
Jeżeli Iga zachowała się tak "groźnie"
  • Odpowiedz
@caramilla mi się to trochę kojarzy z gaslightingiem ale właśnie ze strony Karola, osoba manipulowana aż ma ochotę nagrywać ta druga żeby ktoś nie robił z niego/niej wariatki. Ja oglądając ten sezon nie jestem w stanie do końca ocenić, dla mnie to oni oboje są siebie warci i świadczy o tym fakt, że żadno nie chciało powiedzieć o co dokładnie chodzi.

Wydaje mi się że jak Karol by był taki święty to
  • Odpowiedz
@caramilla: @vvulpecula: Obstawiam że to Iga jest tu problemem. Zwróćcie uwagę że Karol ma wsparcie rodziny a Iga nie była przez swoją poważnie traktowana. Do tego nie była pewna czy jej koleżanki dadzą się zaprosić na ślub bo z częścią była trochę pokłócona.
  • Odpowiedz
@Dewasta: nie mówię, że Iga jest ofiarą Karola, choć akurat brak wsparcia rodziny to często wina rodziców, a nie samego dziecka, jakie by nie było. Iga jest z pewnością zaburzona, ale Karol tak dzisiaj kluczył i omijał sedno, że coś na bank jest na rzeczy po jego stronie. On nie potrafił nawet nazwać tego, jak się czuje. Wszystko powtarzał po Mosaku, choć wydawało się, że nie bardzo kuma co ten mówi.
  • Odpowiedz
@vvulpecula: zgadzam się ,ale ona nic nie chciała powiedzieć konkretnego też na jego temat tylko ,że jest za mało radosny ani podczas decyzji a przy zwykłych rozmowach zaraz uciekała od tematu przeszłości .Ani jedno ani drugie nie puściło pary z ust a zamieszanie jak stąd na biegun.

On miał problem z określeniem nawet tego jak ona na niego oddziałowuje i nazwania tych emocji.Po prostu nie wiedział co jest dokładnie grane,ale czuł
  • Odpowiedz