Wpis z mikrobloga

Do rozliczeń do tagu #niedajsieokradac proponował bym dodać IPBOXA, gdzie bez problemu programista (i nie tylko programista ale też: project manager, architekt itd.) na JDG może podciągnąć 80% swoich przychodów pod #ipbox
W sumie, jakby tak zrobić to ta podwyżka podatków po skorzystaniu z ipboxa, choć trochę zniweluje straty (uwaga żeby skorzystać z ipbox wymagana jest inwestycja na poziomie 3k zł- i tym kapitałem ryzykujemy, ale dostajemy za to chroniącą interpretacje indywidualną od radcy prawnego) .
Potem oczywiście 400zł rocznie dla księgowego żeby wam to policzył.
Taka luźna propozycja, no chyba że wywalą ipboxa w nowym ładzie xD
#programista15k
  • 23
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan: tak to traktuję :) miło się płaci te 8.5% :) koszty idą na różową więc win-win. Już pisałem w innym wątku, że niby idealnie pasuje mój profil pod ten ryczałt ale tak czy inaczej może komuś w US się nie spodobać że im mniej hajsu dostarczam ¯_(ツ)_/¯ posiedzę na tym ze 3 lata; później duży kredyt na dom chcę brać więc i tak będę musiał zejść z ryczałtu bo mi
  • Odpowiedz
, jak za 2-3 lata zacznie się płacz ludzi, którzy uwierzyli w ten cały IP Box i że PIS chce dla programistów dobrze


@damw: Ta jasne. I to będzie ostatni raz, gdy zobaczą tylko programistów płacących podatki w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DOgi: ale najpierw cię dojadą. Ludzi z ipbox wcale tak dużo nie ma. Może kilka tysięcy albo i nie.
Dodatkowo to nie jest ich elektorat
  • Odpowiedz