Wpis z mikrobloga

Idąc drogą takich mirków jak @P83M i @Kejran postanowiłem sobie kupić 33 letnie auto dla ludu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na początku zastanawiałem się nawet nad mercedesem CLK czy jakimś w miarę nowym meganem ale jak przejechałem się w panku tym retrowozem to stwierdziłem, że to bardzo przyjemne i wygodne auto. Chciałem też sprawdzić czy da się tym autem jeździć w miarę na co dzień.

Prezentuję państwu Golfa 2 a.k.a Gulf (prawdopodobnie wersja C - dla biedaków xD)
Silnik to 1.6 RF (72KM) skrzynia automat - 3 biegowy. LPG + benzyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stan zastany i obecny:
Auto miało zabezpieczoną podłogę i ma tylko 2 małe wykwity korozji na karoserii. Lakier wygląda naprawdę dobrze ale to ze względu że był powtórnie malowany. Niestety jest też trochę Szpachli. Jeśli chodzi o mechanikę to udało się zrobić pierwszy przegląd i sprawdzenie auta: wymiana filtrów i olejów, pasków, klocków, sprawdzenie zawieszenia. Niestety gaźnik na wolnych obrotach chodzi nierówno - mechanik na szybciora podniósł je żeby auto nie gasło na światłach. Nie wiem czy to wina aparatu zapłonowego czy samego gaźnika a może jeszcze czegoś innego? Czytałem też o przeróbce pierburga na webera z poloneza czy 125p i będę rozważał czy w razie co regenerować obecny czy robić swap. Niestety nie mam żadnego garażu ani też praktycznych umiejętności w takich rzeczach, kiedyś tylko grzebałem przy swoim motorowerze. Mam za to duże chęci więc mam nadzieję że wygospodaruję trochę czasu żeby zająć się tym tematem.
Auto jest też niestety trochę podrutowane więc planuję usunąć niektóre wynalazki (np. drewniane kliny pod stelażami fotela bo nie ma ślizgów xD).

Kiedy byłem w Warszawie i miałem wracać do Poznania do domu to zajechałem jeszcze do kumpla, otwieramy maskę a tam fontanna xDDD. Pękł wąż od chłodzenia i poszło 2,5l wody. Usterka naprawiona przy pomocy łatki rowerowej i srebrnej taśmy - udało się przejechać 300km bez ubytku. Niestety jak ostatnio byłem zobaczyć co tam u Gulfika to okazało się, że płyn nadal ucieka :( Będzie trzeba więc sprawdzić skąd i wymienić wąż (w sumie chyba należałoby przejrzeć wszystkie gumowe elementy).

Plany.
Są dość ambitne, a jak wyjdzie w praniu to zobaczymy. Na początku doprowadzenie od strony mechanicznej i lakierniczej do dobrej kondycji. Następne kroki to audio (docelowo chciałbym 6 głośników), zmiana całego środka na jasny - beżowy, montaż środkowego tunelu, dorobienie diody zapalonych świateł, zrobienie podłogi w bagażniku bo w obecnie butla wystaje ponad podłogę i jest to przykryte czarnym workiem. Montaż orginalnych alufelg. No i creme de la creme to montaż zderzaków z chromami uszczelek bocznych i przedniej szyby także z chromem.

#samochody #zawszegratem #youngtimer
Gent - Idąc drogą takich mirków jak @P83M i @Kejran postanowiłem sobie kupić 33 letni...

źródło: comment_1620849045gpfc6dpfddLMM5lNBv7plf.jpg

Pobierz
  • 1