Wpis z mikrobloga

@EpicSlavsquat: to wygląda tak:

Wpłacasz np. 1000 zł i kupujesz za to krypto. Później załóżmy że zarobiłeś 100 zł. Wypłacasz sobie do Fiat 1100. Podatek płacisz tylko od przychodu czyli 1100-1000=100. Czyli płacisz podatek od 100 zł. 19% ze 100 to jest 19 Ziko na bombelki. Jeżeli przychód lub koszt nabycia kryptowlauty jest w obcej walucie – przeliczamy go na PLN, po kursie NPB tutaj z ostatniego dnia roboczego przed zawarciem
@Roosevelt: a jak niby by miał zgłosić skarbówce wejście z FIAT do krypto? Na jakim etapie? Zaraz po zakupie krypto? Przecież jak robisz pit to wpisujesz tam ile kasy wpłaciłeś na krypto ile wypłaciłeś i obliczana jest różnica. Nigdzie wcześniej tego chyba nie zgłaszasz. W pit 38 jest osobna rubryka na krypto teraz. Bodajże "C"
@QUANTUM-DICK: nie rozumiemy się troche - musi zgłosić zakup w danym okresie rozliczeniowym.. jakby wpłacał w tym roku a wypłacał w przyszłym to musi w tym pierwszym zgłosić ich zakup a niekoniecznie sprzedaż, bo ta się nie odbyła
@Roosevelt: faktycznie, zwracam honor. Dzięki wielkie. Załóżmy że w 2021 wpłaciłem 1000 zł i nic nie wypłacałem to jako koszt w pit za 2021 daje 1000 i tyle. A jak w 2022 wypłacę już 1500 to jako koszt daje 1000 bo liczę z wszystkich ubiegłych lat i jako przychód 500. Czy jak?

Bo jeśli tak jest to mam jedno pytanie:
Jeśli w 2021 wpłacę 1000 zarobię 500 ale wypłacę tylko 200.