Wpis z mikrobloga

Dzień dobry drogie Mirabelki i Mirki,

tutaj Mireczek lvl 20+, wykop przeglądałem od lat ale do tej pory nie miałem potrzeby na nim "tworzyć" ostatnio przy przeglądaniu haszy związanych z branżą w której siedzę postanowiłem jednak zapytać Was o zdanie na temat perspektyw w branży gazu ziemnego.
Jestem świeżak po studiach i zastanawiam się nad tym w jakim kierunku się rozwijać. Na razie udało się zaczepić w przedsiębiorstwie projektowo-wykonawczym zajmującym się gazem ziemnym. Wiem, że jest opcja na zrobienie praktyki zawodowej i uprawnień budowlanych i kiedyś praca jako projektant albo kiero na budowie, na razie praca jak praca, raz lepiej raz gorzej ale ogólnie ciekawa i mi odpowiada.
Zastanawiam się tylko czy jest sens specjalizować się w gazie ziemnym biorąc pod uwagę przebąkiwania urzędników i polityków (z UE ale i PL) o tym ze gaz to nowy węgiel i już należy zakładać termin wycofania się z niego. Do tego ostatnio po nowelizacji war. tech. jakim maja odpowiadać nowobudowane domy i wskaźników EP wychodzi, że trzeba się nieźle nakombinować żeby do standardowego domku zaprojektować ogrzewanie gazowe i dostać pozwolenie na budowę.
Z drugiej strony stabilizacja systemu wytwarzania energii teoretycznie wymaga postawienia kilku bloków atomowych albo gazowych na zapotrzebowanie szczytowe / niesprzyjające OZE warunki. Jest też kwestia niemiecko-rosyjskiej rurki w Bałtyku, czyli jakieś perspektywy przed gazem, są przynajmniej według naszych zachodnich sąsiadów.

Reasumując przydługi wpis, co radzicie Wykopki po fachu ?
Jest sen dla młodziaka jak ja żeby rozwijać się w kierunku gazownictwa czy to ślepa uliczka i za 10 lat obudzę się z ręką w nocniku (czyt. z uprawnieniami i fachową widzą która nikomu nie będzie potrzebna) ?
Jeżeli nie gaz to czy uważacie branże wod.-kan. za bardziej perspektywiczną, w tym się rozwijać ?
Poradźcie, ciekaw jestem każdej opinii, może znajdą się inne młode Wykopki w tym fachu, podzielcie się jak zapatrujecie się na przyszłość w branży ?

#budujzwykopem #gazownictwo #budownictwo #pracbaza #porady #kariera #instalacjesanitarne #pgnig
  • 8
  • Odpowiedz
czy jest sens specjalizować się w gazie ziemnym biorąc pod uwagę przebąkiwania urzędników i polityków (z UE ale i PL)


@penseta: Przebąkiwania zawsze będą, a jeść trzeba. Jeżeli podoba Ci się ta praca, rób to. Przebranżowić się łatwiej.
Później możesz zaglądać do elektryków - sieci przesyłowe.
  • Odpowiedz
@penseta: gaz to wg mnie obecnie ślepa uliczka. Już jak masz WT 2021 to gaz ciężko założyć a będzie tylko gorzej.

Zawsze swiezakom na początku bardzo trudno a co dopiero w branży ktora się kurczy.
Jeśli nie masz znajomości, ojca w branży albo firmy do przejęcia po rodzinie to uważam że bez sensu w to iść.
  • Odpowiedz
@penseta: branża związana z gazem rzaczej niebędzie się rozwijać oczywiście pracy np. serwisant kotłów będzie przez najbliższe 20lat. Dużo bardziej perspektywiczna jest branża związana z pompami ciepła i klimatyzacją.
  • Odpowiedz