Wpis z mikrobloga

@fantazm: w Polsce nie dyskutuje się w debacie publicznej na temat postępowości, stąd biorą się te chore pomysły nieprzygotowanych merytorycznie atencjiszy. Typowy polak czuję się bezpiecznie schowany w konserwatywnym okopie więc po co to zmieniać. Tylko że świat pędzi do przodu walczy na wojnie idei, a my w najlepszym wypadku naśladujemy ich tyle że nie w pierwszej linii ale przeważnie postawieni przed faktem dokonanym, dekadę jesteśmy zacofani. Nie o taką wielką
@Canoodle:
Owszem, niestety. Polska jest społeczeństwem niedojrzałym obywatelsko, który nigdy nie wykształcił prawdziwej klasy średniej, do tego zacofanym mentalnie w stosunku do świata szeroko pojętego Zachodu.

Z jednej strony mamy ciemny tradycjonalizm, który zamiast przystosować się do nowych czasów, ale w uporządkowany, ewolucyjny sposób, to uparcie brnie w wizję państwa godną XIX wieku, a zupełnie do współczesności nie przystającą, ba, niemożliwą do zrealizowania myślę. Z drugiej strony zaś mamy nieraz bezrefleksyjne
@Ejdolf: Każdy facet afiszujący się w ten sposób z feminizmem i popierdaniem praw kobiet daje mi silny przestępca seksualny vibe. I mówię to jako lewak. Gościu odpierala jakiś szajs żeby zaruchać. I tyle. Jak jakiś desperat będzie to czytał i robi podobnie: Mordo afiszuj się z popieraniem praw zwierząt. Laski uwielbiają zwierzątka. Znajdź sobie profil jakiejś fundacji i udostępniaj zbiórki itd.
@MKULTRA: Mądrze prawisz, lewaku. (choć w takim wypadku pewnie "mądrze lewisz" :P).

Takich lewaków to ja nawet mogę polubić.

Swoją cnotę sygnalizują bardzo często ludzie, którzy jej nie mają, ale chcą sprawiać wrażenie że ją mają - także przed samym sobą.