Wpis z mikrobloga

Raczej rzadko udzielam się na tagu opisując zapachy ale tym razem czuję się zmuszony.
Wczoraj przyszły do mnie Jeanne en Provence Acqua (po obejrzeniu recenzji Scent Landa, który je hajpował) zakupione na Notino za 45pln z przesyłką.
Pierwszy psik i od razu czuć bardzo duże podobieństwo do Kenzo PH edt, zauważalną różnicą wg. mnie jest mocna róża w otwarciu, która później przygasa. Generalnie jest bardzo przyjemnie i naturalnie (nie tak natualnie jak w Neroli Intense -btw. też mocno polecam- ale na pewno nie mogę nazwać tego zapachu syntetycznym).
Jeśli chodzi o parametry to zaczne od projekcji - przez pierwsze 1,5-2h taka średnia bym powiedział, zasięg 0,5-1m max na mnie, później zapach staje sie bliskoskórny.
Najwiekszym zaskoczeniem jest jednak trwałość - 2 chmury o 22:00 i nastepnego dnia wącham rękę o 15:00 w pracy - dalej wyczuwalne! Nie mogę się nadziwić, że kosztuje to tylko 38pln.
Przede mną jeszcze testy globalne ale tak czy siak już wiem, że odkryłem ten tzw. 'hidden gem' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli priorytetem dla was nie jest ogromna projekcja i jeśli lubicie Kenzo PH to polecam mocno
#perfumy
olek1239871 - Raczej rzadko udzielam się na tagu opisując zapachy ale tym razem czuję...

źródło: comment_1620755522xhucvh0Ld4zeBP7XTG3c7G.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@olek1239871: Według mnie są to perfumy stosunkowo podobne do Kenzo, ale jednak Kenzo nie są takie prostolinijne i odbieram je jako trochę "ciemniejsze" i przyjemniejsze. Niestety oryginał ma stosunkowo słabe parametry, a co gorsza to są one słabsze od klona z wyżej wymienionej marki (°°
  • Odpowiedz
@mingan:
Masz nowe Kenzo, że narzekasz na parametry? Ja mam flakon sprzed paru lat i parametry bomba. Jeżeli go zepsuli w nowych rocznikach to świat może się skończyć
  • Odpowiedz
@olek1239871: Kupiłem to w ciemno. Na szczęście za 30 zł. Jeden psik i wróciły do kartonu. Jade zaraz to oddać. Co do trwałości - mija 3 godzina od aplikacji - dla mnie niestety nadal mocno wyczuwalny zapach pomimo, ze umyłem rękę i wypsikalem boltem.
  • Odpowiedz