Wpis z mikrobloga

Naszło mnie dzisiaj na zjedzenie czegoś dobrego wieczorem, więc tradycyjnie zrobiłem pizzę, bo smacznie i dużo.

@hakuna_matata Rzucam Ci wyzwanie na przygotowanie pizzy ;>

Zdjęcia: (szkoda, że zte blade tak marnie próbuje odzwierciedlić rzeczywistość)

Przed

Po

#pizza #pankawapoleca #piekebomoge #jedzenie #mieso #jedzzwykopem
PanKawa - Naszło mnie dzisiaj na zjedzenie czegoś dobrego wieczorem, więc tradycyjnie...

źródło: comment_UV402D2tz1KYUJHL9oKMuMkSeBifoKRx.jpg

Pobierz
  • 18
@maniek5099: O dziwo i tak wychodzi smaczniejsza niż dla porównania w DaGrasso (opinia nie tylko moja, ale również kilku innych respondentów). Jak na obecne warunki, to i tak jestem usatysfakcjonowany z wyniku :D
@PanKawa: ja ciągle eksperymentuję, teraz chyba będę piekł na dwa razy i zrobię maksymalnie cienką. Zrobić lepszy sos czy dodać więcej składników niż w pizzeri to nie problem, ale ja bym chciał takie prawdziwe, włoskie ciasto :< Ostatnio po długiej przerwie robiłem "pizza by RS", ale tam za dużo drożdży chyba. Rzuć przepis na swoje ciasto, bo będę jutro robił, albo w niedzielę.
@PanKawa: btw. jakiej mąki używasz? Próbowałeś z chlebową? Chyba jutro zrobię wycieczkę po sklepach i spróbuję tego przepisu z mąką chlebową. Celuję też się na własny makaron, ale nie wiem czy znajdę tutaj semolinę :<
@lobkowitz: Pizza jest w sam raz, ciasto ok upieczone, zaś jedyne co mi nie pasowało, to papryka (użyłem jej na próbę).

@maniek5099: Używam mąki tortowej, czasem z lubelli, czasem najzwyklejszej z biedronki, szału nie ma. Zasadniczo jestem wierny temu przepisowi. Mąki chlebowej raz próbowałem, ale w innym celu. Chciałem upiec sobie bułki kajzerki, ale przedsięwzięcie zakończyło się fiaskiem.
@PanKawa: no właśnie mi ta pizza z pure PC nie smakuje. Ciasto przypomina w smaku bardziej mrożoną, niż włoską pizzę. Rodzinie smakuje, ale ja szukam zupełnie innego :< Jutro szukam mąki chlebowej.
@PanKawa: Ha! Ja też dziś gotowałam, coś bardziej wyszukanego :P Tagiatelle szpinakowe z śmietanowo-szampanowym sosem i krewetkami lub łososiem (na zdj wersja pierwsza) do tego krążki cukinii z tartym serem dojrzewającym i bułka tartą. W żadnej knajpie dawno tak dobrze nie zjadłam ;)

A co do pizzy, to za dużo roboty z rośnięciem ciasta itp. ja lubię i zamawiam z Dominosa :)
hakuna_matata - @PanKawa: Ha! Ja też dziś gotowałam, coś bardziej wyszukanego :P Tagi...

źródło: comment_rwXv1LYqIpd5enwbGMeB8Rc0kLKyy3jF.jpg

Pobierz
@hakuna_matata: jeszcze nie, nie jestem wielbicielem ich ciasta, ale będzie następne w kolejce po tym z kwestii smaku - zrobię wtedy 4 sery :) W dodatku staram się unikać takich składników jak mleko w proszku, wszelkiej maści vegety, kostki etc. Jeżeli chodzi o makaron to uwielbiam carbonarę i w ogóle makarony ze śmietaną - zawstydziłbym kilka niezłych włoskich knajpek gdzie jadłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogóle
@maniek5099: Domowej roboty włoskie makarony zawstydziłyby 9/10 knajp, które niby taką kuchnię potrafią robić. W niemalże każdej, w której jadałam makaron jest rozgotowany, a np.: Lasagne to dla nich czarna magia.

Ja próbowałam zrobić ciasto, jak z PizzaHut, ale tam potrzeba odtłuszczonego mleka w proszku,a ja znalazłam tylko odtłuszczone w jakiś granulkach i była klapa :< przepis na nie też z wypoku wzięłam.