Wpis z mikrobloga

#aparat #nikon #d90

Czy na prawdę nie ma możliwości kupienia 10 letniego aparatu w normalnej cenie? Płacenie za aparat z kitowym obiektywem 1000zł? Jak się coś pojawi w cenie koło 500/600zł to okazuje się, że ma wypstrykane 80k zdjęć i jest po kilku zderzeniach z ziemią. Może tu ma ktoś do sprzedania nie trupa z obiektywem min. 105mm?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kloner11: ja Ci mogę swoje body d50 sprzedać, wątpię żeby miało 50k przebiegu, trochę obdarte ale od walania się po szufladach, nigdy nie glebnął.
A poza tym to myślę że cenę i tak robi przede wszystkim szkło. A 80k to i tak nie najgorzej, przecież one min. 125 tys. cykli wytrzymują.
  • Odpowiedz
  • 0
@kloner11 Jeśli naprawa była wykonana lepiej niż robiła to fabryka to ten element pewnie będzie niezniszczalny. Oczywiście jeśli mówimy o blaszce enkodera a dokładniej o jej mocowaniu do koła zębatego.
  • Odpowiedz
@kloner11: To pewnie jest to co myślę i to o czym pisałem. Nie rozsypała się zębatka jako taka tylko odpadła od niej blaszka zwierająca pola w enkoderze. Przez to aparat nie wie w jakim stanie ma naciąg/ma błędny stan naciągu i wywala err. Blaszka odpada bo trzyma się na dwóch rozpłaszczonych na gorąco bolcach, które są elementem koła zębatego. Bolce z czasem ulegają ścięciu. Wystarczy w miejscu tychże bolców nawiercić
  • Odpowiedz