Wpis z mikrobloga

Witam.

Mam problem z prawkiem. Jestem kompletnie pogubiony co mam robić xD

ponad dwa lata temu zapisałem się na kurs, niestety przez różne komplikacje zarówno sam kurs jak i egzamin dłużyły się w nieskończoność. Ale udało mi się i zdałem praktyczny za drugim razem.
I teraz nie wiem co robić....
Zgodnie z tym co jest tu napisane:https://www.gov.pl/web/infrastruktura/jak-uzyskac-prawo-jazdy
Wszystko obraca się wokół profilu PKK.
I tak, zrobiłem swego czasu badania lekarskie, założyłem profil PKK, zapisałem się na kurs....ale zarówno do egzaminu teoretycznego jak i praktycznego (WORD) nie był mi potrzebny dokument PKK. Nie dość że idąc na egzaminy kompletnie o nim zapomniałem, to jeszcze nikt go ode mnie nie wymagał, a na gov pisze, że wszędzie muszę ze sobą brać PKK.

I teraz tak. Jak zdałem egzamin, to mój status na info-car.pl powinien się zmienić wg. pumktu 5. "Gdy zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle informację do Twojego urzędu o tym. Sprawdź na stronie www.info-car.pl, czy już to zrobił. Wystarczy, że podasz swoje dane: numer PESEL, imię i nazwisko."

Problem w tym, że zapodziałem gdzieś swój numer PKK i nie mogę tego sprawdzić....Informacje na govie są chyba też nieaktualne, bo nie mam nigdzie możliwośći podania PESELU, jest tylko PKK, imię i nazwisko. W zakładce "egzamin na prawo jazdy", po zalogowaniu, widnieje tylko informacja "Nie zapisałeś się jeszcze na egzamin. "

Na stronie gov piszę, że wraz z wnioskiem (który już mam i wypełniłem) muszę zanieść orzeczenie lekraskie......
ALE TO #!$%@? RÓWNIEŻ GDZIEŚ ZAPOIDZIAŁEM ;/

Co mi jest wreszcie potrzebne?? Mam iść do wydziału komunikacji i by jeszcze raz wydrukowali mi PKK i to wystarczy? Czy mam iść po PKK i jeszcze raz iść na badania po orzeczenie??

Nie rozumiem czy jest mi wreszcie potrzebne to PKK czy nie...

#pytanie #prawojazdy
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kleyio: czyki zdałeś egzamin, zgubiles pkk i nie płaciłeś nigdy za pj? Ja bym się wybrał do urzędu gdzie składałeś pkk i pogadał. Gdzies Cie w systemie maja
czyki zdałeś egzamin, zgubiles pkk i nie płaciłeś nigdy za pj?


@mDeo: co to jest pj??? Płaciłem za wszystko, badania, kursy i egzaminy. Pytanie, czy samo pkk starczy.

W ogóle, po co do wniosku trzeba załączać orzeczenie, skoro jest ono wymagane by móc w ogóle wyrobić PKK, czemu to wszystko tak działą bezsensownie? (_ )
@Kleyio: Żeby dostać się na egzamin musisz mieć PKK wcześniej (bez tego cię nie zapiszą w WORD xd), zadzwoń do starostwa i się spytaj co się dzieje i co masz zrobić, pewnie nie zapłaciłeś za wydanie prawka, lub ono tam leży i czeka na ciebie
pewnie nie zapłaciłeś za wydanie prawka


@KrolOkon: No jeszcze nie, dopiero wniosek składam i muszę dać do niego zdjęcie i orzeczenie. Zdjęcie mam ale orzeczenia nie mam, dlatego wniosku jeszcze nie złożyłem.
@KrolOkon: No bo mam PKK, tylko zapomniałem jego kodu. Pisałem w pierwszym poście zresztą, że mam.

Nie mam tylko orzeczenia lekarskiego, bo zgubiłem, które trzeba dostarczyć razem z wnioskiem do urzędu komunikacji. I nie wiem, czy trzeba je wyrobić jeszcze raz, czy iść tam gdzie je robiłem by mi wystawiono je jeszcze raz. Na pewno jutro spróbuje drugiej opcji. Czyli najpierw pójdę po PKK, by mi ponownie wydrukowali a potem do
@Kleyio: Czy ty w ogóle dzwoniłeś do Starostwa? Bo cykl na prawo jazdy jest taki: zakładasz PKK (zdjęcie orzeczenie im dajesz na samym początku) - z PKK idziesz do szkoły jazdy, potem na egzamin. Jak zdasz to wpłacasz hajs (u mnie jest np. 100,50zł) do starostwa i ci wydają prawo jazdy. Coś sądzę że za mocno kombinujesz, po starostwo nie chce twoich orzeczeń bo ty już złożyłeś xd Weź zadzwoń bo
Coś sądzę że za mocno kombinujesz, po starostwo nie chce twoich orzeczeń


@KrolOkon: To dlaczego tu pisze, że jest potrzebne orzeczenie?? - https://www.gov.pl/web/infrastruktura/jak-uzyskac-prawo-jazdy scrollować trochę niżej trzeba.

Ja chcę zanieść ten cholerny wniosek i im zapłacić by mieć z głowy. Ale nie chce by się do mnie przyczepili, że jest bez orzeczenia (które powinni mieć przecież, ale jak to w biurorkacji bywa, papierki trzeban osić po 10 razy w to samo
@Kleyio: Ostatni raz powtórzę: zadzwoń do wydziału komunikacji w swoim starostwie pod który podlegasz. Wyjaśnij sprawę: że zdałeś prawko i żeby ci teraz powiedzieli jak wygląda sytuacja. Czy masz coś płacić lub przynosić.
Orzeczenie raz wydane i wprowadzone do systemu jest ważne bardzo długo (robie prawko na B96 i nie musiałem przynosić bo mam ważne sprzed 12 lat)
@Kleyio: Olej te Grażyny z okienka. Wbijasz i mówisz, że nie wiesz jak masz na imię i potrzebujesz pomocy. Jak się będą śmiać to lepa na pysk. ( ͡ ͜ʖ ͡)