Wpis z mikrobloga

Witam, chcemy z kumplem pograć coś w coopie, i padło hasło żeby spróbować Fallout 76. Pytanie moje brzmi, jak oceniacie zabawę w tej grze w dwie osoby ? Oraz co powinniśmy kupić na start, tylko podstawkę czy te dodatki np. Wasteland itp. ?
#fallout76 #fallout #gry
  • 14
@Piwozord kupując podstawkę masz dostęp do wszystkich dodatków które kiedykolwiek wyszły - wszystkie są darmowe. Wiem bo kupiłem używkę za 30zl wersję bazową i mam wastelanders.
Ja akurat gram solo i bawię się dobrze, questy są w porządku, budowanie bazy daje sporo frajdy. Dużo codziennych wydarzeń na mapie się pojawia, jest co robić. Są obecnie plany na sezony do końca 2021 więc gra wspierana.
Tylko moja opinia to trochę opinia boomera lvl29
@Piwozord: też chciałem w to grać z kolegą. Zrezygnowaliśmy ze względu na tego fallout first czyli ichniejszy abonament żebyś miał łatwiej w grze. Jak płacisz to masz np stash na śmieci który nie zapełnia się po 20min gry i namiot mini bazę. IMO bez tego nie ma sensu w to grać, a stanowczo sprzeciwiam się praktykom typu kup grę za 150zł a potem jeszcze płać 63zł! za miesiąc.
@nemo007: a te kombinowanie polega na poświeceniu grze większej ilości czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio mój sprzeciw wewnętrzny przed takimi praktykami jest mocniejszy niż chęć zagrania w ten tytuł.
@Piwozord: nie wiem czy graliście w sea of thieves. Z początku sam byłem sceptyczny ponieważ progres w tej grze to jedynie waluta na przedmioty kosmetyczne i zaliczanie w dzienniku kolejnych misji. Jednak klimat w tej grze oraz to że do sprawnej obsługi statku trzeba się ciągle komunikować sprawia że jest to ostatnimi czasy moja ulubiona gra do coopa :)
można sobie tanio przetestować wykupując game pass na miesiąc za 4zł.
@invit
@Piwozord nie wiem jak jest że stashem na śmieci, mam na postaci z 15-20h póki co i skrytki jeszcze nie zapełniłem. Braku namiotu nie odczuwam bo każdy ma przecież system przenośnej bazy - camp. Do tego po wykonaniu jednego z początkowych questów zdobywasz podziemny schron za free.
Ale może po prostu jestem nieświadomy udogodnień abonamentu więc ich braku nie zauważam.
@Piwozord: są zadania i bosy ale nie ma takiej wyraźnej ścieżki jak w valheim. Raczej robisz co chcesz i kiedy chcesz. Jeżeli szukasz czegoś z survivalem i budowaniem to raczej jakieś green hell, forest, raft? Tylko znowu green hell i raft jest w early acces a forest ma mega wolny progres.

@Fontanero: może masz rację. Sprawdziłem w necie, 4 miesiące temu był update który zwiększa bazowego stasha. Jaki tam jest
@invit szczerze mówiąc nie wiem, wchodzę pakuję śmieci do skrytki guzikiem i nawet nie przyglądałem się. Ba, nie spodziewałem się że może być limit.
Zerknę z ciekawości przy następnym odpaleniu gry.
@Piwozord myślę że rozwałka we dwójkę może być wesoła, ale to ciągle robienie questów/wyzwań budowanie chatki. Nie wiem czy zabawa jest dużo lepsza niż solo, ale może za mało w to grałem.