Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 302/150

Cartier Pasha de Cartier Parfum (2019)

Na parfumo.net o tych perfumach piszą, że są one sweet-spicy, ja bym powiedział, że są głównie balsamiczne. Aromat jest dokładnie taki jakiego można spodziewać się po wymienionych nutach czyli ambrze, drzewie sandałowym, paczuli i elementach balsamicznych. Jest słodko, kremowo-mlecznie ale i z małymi elementami pikanterii. Jest też coś mydlanego jakby się tak dokładniej wczuć w aromat Pashy. Zaapch jest niepowtażalny, unikatowy i wręcz niszowy. A jak z odniesieniem do oryginalnej Pashy de Cartier? Zabijcie mnie ale nie dowiecie się tego z tej recenzji. Będę szczery i od ostatnich moich przygód z EDT mineło przynajmniej z 3 lata. Trochę później wąchałem Edition Noire ale mi się nie podobała i z wersją Parfum ma niewiele wspólnego.

Parametry to kolejna rzecz z której twórca tych perfum Mathilde Laurent może być dumna. Potężna trwałość i majestatyczna projekcja to bardzo mocne strony Pashy de Cartier Parfum. Słowo „parfum” w nazwie faktycznie będzie tutaj wskazywać, że mamy do czynienia z mocną cieczą.

Cena jest nie najniższa ale jednak gwarantuje niebywałe jak na designerski wypust olfaktoryczne doznania, dużą oryginalność i znakomite parametry.

A teraz pytanie – czy znacie jakąś bardziej rigczową markę obecnie niż Cartier? Na przestrzeni ostatnich lat to ani nie poszli za modowymi trendami czy to Saważowymi czy DiorHomowymi, ani nie klepali masówek a jak robili flankery to robili to mimo wszystko dobrze i np. takie Declarationy nie mają czego się wstydzić. Wcześniej myślałem, że lepsza jest Prada, ale przecież takiej wtopy jak seria Luna Rossa nie da sie usunąć z pamięci, i nie mam tu na myśli tego, że te perfumy są gówniane (chociaż według mnie są gorzej niż przeciętne) a są po prostu zupełnie nie pasujące do stylu włoskiej marki. Cartier > wszystko inne.

zapach: 9.0/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 8,0/10
cena: 340 zł za 100 ml

https://www.parfumo.net/Perfumes/Cartier/pasha-de-cartier-parfum
https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Pasha-de-Cartier-Parfum-59418.html
dr_love - #perfumy #150perfum 302/150

Cartier Pasha de Cartier Parfum (2019)

Na...

źródło: comment_1620538082HPM3auaRIkWXeODCjgrMc4.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
czy znacie jakąś bardziej rigczową markę obecnie niż Cartier?


@dr_love: z mainstreamu na myśl przychodzi mi Hermes linia męska, poza limitowanymi z serii H flakonami do Terre, nie widzę, żeby pajacowali, jak inni. Wszystkie flankery Terre pojawiły się już dość dawno.
  • Odpowiedz
@dr_love: miałem, potwierdzam parametry, bardzo dobra rzecz. W zimę z miłą chęcią używałem. Dla mnie miała trochę też alkoholwego vibe'u. Ja upolowałem za 240 ziko, a widziałem, że wpadała jeszcze trochę taniej, to w tej cenie to już w ogóle brać.
  • Odpowiedz
@Josephix: Prada i Luna Rossa to tak jakby robiący ciągniki Ursus zrobił nagle Suva. Nie mówię że może się nie podobać a tylko że ta seria jest totalnie nie pasująca do portfolio marki. Podobnie z Guerlain i Ideal. Dobre zapachy ale mało Guerlainowe
@Overrr: być może jak będę miał próbki bo odlewek ani flakonów nie mam a nie chce mi się szukać po galeriach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam nadzieję że się doktor nie obrazi - mam 97/100ml we flakonie na sprzedaż, 220 + paczkomat
  • Odpowiedz