Wpis z mikrobloga

@pavel_ski

Przyjemne 14 stopni nie zabijają na rowerze, w słońcu nawet przygrzewa, w lesie rześko, można jeździć.


no nie wiem, u mnie było 12 jak wyjeżdżałem i z 10 jak wracałem, do tego podły, zimny wiatr. Raczej średnio przyjemnie.
  • Odpowiedz
@pavel_ski: Mi to najwięcej zmieniło w rowerze to że stary miał 17kg a nowy 10kg o tyle zmieniło że naprawdę chce się jeździć. Rower jest żywszy i mniej energii trzeba w niego włożyć. Też mam gravela i zatrzaski to jednak coś innego i trzeba wyrobić nawyk wypinania i to przyjdzie z czasem.
  • Odpowiedz
@psemekkk: wybrałem Crank Brothers Candy 1 z lekka platformą dla lepszego podparcia buta, buty Shimano SH-XC300, fajnie współgrają i opierają się się kostkami podeszwy po bokach zatrzasku.
  • Odpowiedz
@janek109: Te same buty mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) szosowych nie chciałem bo nieraz gdzieś się przejdzie z rowerem czy po kamieniach czy po mokrej trawie czy po błocie. Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Moje mają tydzień dopiero.
  • Odpowiedz
@pavel_ski: trochę brakuje mi drugiego BOA wyżej bo czuje jak by wyżej się nie trzymały.

A i jak się jeździ gdy jest trochę zimno tak że będę ogarniam ocieplacze na nie za to z drugiej strony mam nadzieje że będzie super przy wyższych temp
  • Odpowiedz
A i jak się jeździ gdy jest trochę zimno tak że będę ogarniam ocieplacze na nie za to z drugiej strony mam nadzieje że będzie super przy wyższych temp


@janek109: Na razie jeździłem w nich w zakresie 8-18st. i wszystko bardzo ok. Jestem zadowolony z wyboru.
  • Odpowiedz
o też myślałem nad zmianą na GRX


@janek109: U mnie klamkomanetki hydrauliczne Tiagry, dołączyłem tylną przerzutkę grx bardzo dobrze działa i łańcuch nie tłucze na nierównościach. Hamulce mega działają i klamki wygodne. Korba Praxis 48/32 lżejsza od GRX 2x10 46/30. Może jeszcze wymienię kasetę na 11-36, aktualnie jest firmowo 11-34 sunrace.
  • Odpowiedz