Wpis z mikrobloga

mam pytanie, ktos moze wie jak to w praktyce wyglada z tymi ugodami frankowymi ?
Jak im przeliczaja kredyty na zlotowki to czy koszt kredytu jest liczony po obecnej stopie procentowej ?
Czy obecna stopa bankowa staje sie referencyjna stopa bankowa w momencie podpisania ugody dla ktorej jest policzony kredyt ?
Chodzi mi o to czy obecna stopa bankowa 0.2% bedzie ekwiwalentem "kosztu bankow" i czy ta stopa procentowa w ich kredytach po przewalutowaniu jest traktowana dalej jako zmienna stopa procentowa ?

mam nadzieje ze ktos zrozumie xd
#gielda #frankowicze #kredyty
  • 3
Jak im przeliczaja kredyty na zlotowki to czy koszt kredytu jest liczony po obecnej stopie procentowej ?


@PISowski_inwestor: A to nie ma być tak, że kredy ma być liczony tak, jakby był wzięty w złotówkach? To jest. Robią historyczną tabelę z historycznymi stopami kredytowymi i wszystko od początku kredytu przeliczają?
@Kuklak: no wlasnie nie wiem, bo ja przyznam ze jakies konspiracyjne teorie juz zaczynaja mi sie w glowie robic bo to zbyt dobrze w czasi sie zgrywa z tymi kredytami frankowymi i stopami, jak by ktos chcial wykorzystac niskie stopy procentowe zeby ugotowac tego ziemniaka frankowego.....jakos dla mnie to wszystko bardzo nie gra
@PISowski_inwestor: https://kalkulatorfrankowicza.pl/faq
Są różne warianty.
Jeden z nich

Po „odfrankowaniu” umowa kredytowa nadal bowiem obowiązuje, jednakże kredytobiorca otrzymać powinien zwrot wszystkiego co uiścił powyżej kursu franka szwajcarskiego od dnia zaciągnięcia kredytu. Jeżeli więc, kredyt został zaciągnięty 10 lat temu, miesięczna rata wynosi 500 CHF, to po przeliczeniu na złotówki, rata kredytu obecnie wynosi około 1 900 zł, jednakże w chwili wypłaty kredytu kurs franka wynosił około 2,20 PLN, zatem rata kształtowała