Wpis z mikrobloga

i tyle w temacie ochrony srodowiska: Carbon pollution from China's bustling, coal-intensive economy last year outstripped the carbon pollution of the US, the EU, and other developed nations combined, making up a whopping 27 percent of all greenhouse gas emissions worldwide.

czyli przegonili caly "zachodni swiat" razem wziety w produkcji gazów cieplarnianych

https://arstechnica.com/tech-policy/2021/05/chinas-carbon-pollution-now-surpasses-all-developed-countries-combined/

#chiny #ochronasrodowiska #zanieczyszczeniepowietrza
  • 3
@SpaghettiSupernova: tak, ale wlasnie to jest calkowicie pomijane w dyskusji odnosnie nauteralnosci klimatycznej, co mi po tym, ze ja nie bede palil smieciami w kominku jak sasiad na dzialce obok bedzie i jak wiatr zawieje to bede tez to wdychal, krotkowzroczne to myslenie po prostu, jestem troche tym zdegustowany ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gg_jap: Cóż tak to jest jak wypycha sie brudną produkcję, poprostu ubrania, samochodoy czy chociażby silniki elektryczne są zbyt tanie - jeżeli chcemy zmniejszyć realną emisję potrzebujemy systemu PRL bis gdzie kazdy element był eksploatowany do granic możliwości.
Nawiasem to tylko pokazuje jak małe są dążenia zacchodu do realnego zmnoejszenia emisji - taki amerykanin zuzywa klika razy więcej energii niz taki Hindus czy Wietnamczyk.