Wpis z mikrobloga

Z okazji łaskawego "luzowania obostrzeń" przez miłościwie panujący nam nierząd i otwarcia galerii handlowych 4maja ( czwartego już otwarcia galerii od początku "walki z wirusem") taki wykresik obrazujący logikę pisowskiej polityki zamykamy/otwieramy.

I na przykładzie tego "obostrzenia" mam takie pytanie do wciąż obecnych tu na wykopie apologetów polityki "lockdownowej" i zwolenników tezy o tym jak to właśnie zamykanie róznych branż i nasze "obostrzenia" spowodowały ostatecznie ograniczenie zakażeń, a ich znoszenie powoduje wzrosty. - Na wykresie zaznaczyłem okresy w których galerie były otwierane i zamykane od początku naszej "walki z pandemią" Czy jesteście w stanie wskazać na podstawie tego wykresu jakąkolwiek regułę lub wpływ otwarcia/zamknięcia galerii na liczbę zakażeń?
(Jak widać galerie były zamykane zarówno gdy zakażenia rosły, spadały lub utrzymywały się na tym samym poziomie.. Albo były zamykane tuż przed szczytem zakażeń, zbyt późno żeby miało to wpływ na ich spadek (np 7 listopada - drugie zamknięcie, a szczyt "drugiej fali" - 11 listopada)

Oraz takie pytanie: załóżmy (czysto teoretycznie ;), że jesienią pojawi się nowy wirus/mutacja na którą obecne szczepionki nie działają. Co wtedy proponujecie? Czy kontynuowanie dotychczasowej polityki i np ponowne (piąte) zamknięcie galerii handlowych(i nie tylko) na "dwa tygodnie" będzie dobrym pomysłem?

#koronawirus #mistrzowiepainta #covidstats #lockdown #bekazpisu
mrfavor - Z okazji łaskawego "luzowania obostrzeń" przez miłościwie panujący nam nier...

źródło: comment_1620318530qNQmd8qxzwFodCTR9ygz5k.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@mrfavor: Wirus o śmiertelności poniżej 1% wywrócił życie całego świata na ponad rok, a ty szukasz sensu. Tymczasem trzeba szukać motywów całej tej akcji i tego, kto zyskał na całym zamieszaniu.
  • Odpowiedz
@wstreczyciel: Jak najbardziej, zgoda. Natomiast ja tu tylko pytam tych, którzy ten sens wciąż jakimś cudem widzą i wciąż są na etapie popierania polityki "lockdownowo-obostrzeniowej" i uznawania jej za sukces w "walce z wirusem" żeby mi ten sens wskazali :) na przykładzie jednego z tych super "obostrzeń"
  • Odpowiedz