Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu dosyć intensywnie wypadają mi włosy i zauważyłem przerzedzenie w okolicach skroni i na czubku głowy. Nie ma tragedii, aczkolwiek z tego co czytałem ważne jest żeby zacząć terapie finasterydem jak najprędzej. Poszedłem do dermatolog żeby się upewnić czy to łysienie androgenowe. Potwierdziła i przepisała Propecie. Bardzo naciskała, żeby to była Propecia i żebym w żadnym wypadku nie kupował zamienników bo mogą wystąpić jakieś skutki uboczne. Możliwe, że Propecia ma jakiś inny skład czy dermatolog zwyczajnie ma jakieś benefity za wciskanie jej pacjentom?
#finasteryd
  • 6
  • Odpowiedz
@hopsahopsaturlajdropsa:
Ta dyskusja często się pojawia i raczej wszystkie zamienniki działają tak samo a opinia jakiegoś tam jednego lekarza jest niewiele warta bo oni mają małe pojęcie w tym temacie. Więcej się dowiesz czytając fora itp.
Prędzej uwierzę, że substancja czynna w proscaru 5mg jest nierównomiernie rozłożona jeśli ktoś chce 5mg tabletki dzielić na części.
Ja kupuje finahit 1mg po 10 zł za 28 tabletek. Propecia kosztuje chyba blisko 200 zł
  • Odpowiedz
@Hechaos: U mnie w aptece jest po tyle. Ogólnie to finahit jest tani i cena to z reguły 10-20 zł. Niektórzy jeszcze kupują niby gdzieś online za 1,5 zł ale nie wiem czy to aktualne.
  • Odpowiedz