Wpis z mikrobloga

Mam problem i nie wiem co robić. W akwarium u dołu tworzy mi się strefa gnilna. Woda pociągnięta z dna ma zapach siarki (zgniłych jaj). W sobotę wymieniłem połowę wody w akwarium, dałem bakterie, wyrzuciłem wszystkie zalegające na dnie liście i wymieniłem na nowe, odessałem z dna co się dało a dzisiaj znów zaobserwowałem granicę strefy.
Poratuje ktoś radą?

Obsada:
Bojownik
Ampularia
Helena

#akwarystyka
Pobierz
źródło: comment_16202440204GTjso0WJ5O636kFhx4KdC.jpg
  • 8
@SzybkiDorsz: Piękne akwarium. Co do problemu, to ruch wody, który by ją mieszał i przefiltrował, na pewno by pomógł. Delikatny ruch, że względu na bojka. Druga rada, to dosadzenie więcej roślin, ale na czuja wydaje mi się, że pierwsza mogłaby być wystarczająca. Trzeci pomysł, to wywalenie części gnijących rzeczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzybkiDorsz: też myślę, że dosadzenie większej ilości roślin mogłoby pomóc, bo będą uwalniać tlen przez korzenie, tylko trzeba troszkę dotlenić podłoże przed wsadzeniem, najlepiej przy wyciągniętej obsadzie coby się nie potruły :P
Myślałeś może o świderkach? Gramolą się w tym piachu to też by mogły pomóc, o ile nie boisz się plagi, ale helenka powinna je trzymać w ryzach.
@Miriamele: zwiększyłem przepływ wody przez filtr, wyrzuciłem wszysto co miało choć oznaki gnicia (szyszki olchy, liście migdałecznika itp.), dosadziłem roślin, dodałem bakterii, i wrzuciłem świderki. Spróbuję jeszcze roślin ogarnąć. Mam drugie akwarium z którego mogę przyciąć i przerzucić do bojka.

Niestety mogłem dzisiaj dolać tylko część wody. Jutro wymienię ok 1/4 wody. Za trzy dni znów 1/4.

Myślę nad zastosowaniem Seachem Pristine by wspomóc proces.