Wpis z mikrobloga

Wiele osób pyta mnie o rady w sprawie kredytu hipotecznego. Finalnie najważniejszym parametrem jest jego koszt. Publikuje comiesięczny ranking najlepszych kredytów hipotecznych. Postanowiłem go więc opublikować także tutaj. Po roku mojej działalności na Wykopie obserwuję mnie ponad 300 osób i wielu z was udało się pomóc. Głównie w zakresie hipotecznym, ale także innych tematów około finansowych. Zapraszam was do przeczytania. Znajdziecie tam także wiele innych praktycznych tematów dotyczących tego zagadnienia.

https://finansedlaswiadomych.pl/2021/05/04/ranking-kredytow-hipotecznych-maj-2021/

Najczęściej staram się publikować jak najbardziej obiektywne artykuły w których nie opisuje swojej pracy zawodowej. Moje rady pomagają wam w podjęciu decyzji. Trzeba ją skutecznie zrealizować. Każdy z nas liczy na jak najniższe koszty i sprawną obsługę. Dotyczy to wszystkich kwestii finansowych. Nieruchomości to temat absorbujący prawie każdego z nas. Wszyscy jesteśmy konsumentami, dla klasy wyższej i średniej to sposób na lokowanie środków i sposób na ochronę kapitału, czasami na biznes.. Zerowe stopy procentowe dotykają już nie większości, a każdego z nas. Te zagadnienia dotyczą was i z racji na dużą liczbę pytań postanowiłem publikować równolegle z moim blogiem także praktyczne treści tutaj.

Pamiętajcie o tym że przed wybraniem banku czeka was wiele innych istotnych kwestii. Decydujemy o bardzo ważnych parametrach takich jak:
- okres- często chcąc szybciej pozbyć się zobowiązania decydujemy się na wysoką i mocną obciążającą ratę związaną z krótkim okresem kredytowania. W obecnej sytuacji nie ma to żadnego sensu.
- wysokość wkładu własnego- gdy stać nas na wyższy trzeba zastanowić się czy potrafimy skutecznie lokować nasze pieniądze. Stabilne 2-3% z oszczędności da nam większe korzyści niż wyższe raty odsetkowe.
- stałe czy zmienne oprocentowanie- w Polsce możliwe jedynie na 5 lat co stanowi bardzo iluzoryczne zabezpieczenie. Warto więc pomyśleć o innych metodach zabezpieczenia się przed wzrostem WIBORu. O gromadzeniu kapitału, który skutecznie obniży jego łączny koszt.
- parametry kredytu dotyczące swobody zobowiązania- prowizja za wcześniejszą spłatę, obowiązkowe ubezpieczenia czy wysokie koszty początkowe skutecznie czynią ofertę nieatrakcyjną.

Kredyt hipoteczny słusznie kojarzy nam się z najbardziej odpowiedzialną decyzją finansową w życiu. Podejście co do rynku nieruchomości, jego cen, kwestii lokalizacji czy jakości wykończenia każdy ma indywidualne. To masa różnych czynników. W kwestii samego wzięcia z kredytu najczęściej korzystamy z usług profesjonalistów. Przeczytanie moich artykuł nic was nie kosztuję, a każdy zostawiony plus motywuję mnie do dalszej pracy. W moim profilu znajdziecie o mnie więcej informacji,

droetker4 - Wiele osób pyta mnie o rady w sprawie kredytu hipotecznego. Finalnie najw...

źródło: comment_1620226939OcEUOa87uhc82sazRQvJoo.jpg

Pobierz
  • 10
@SzitpostForReal: Publikuje treści od kilku lat. Jestem aktywny na Facebooku, stronie którą stworzyłem od podstaw, a także na wykopie gdzie dostałem już kilka tysięcy plusów. Oprócz Twojego hejtu i może kilku błędów które przy ponad setce artykułów się zdarzają nie spotkałem się z hejtem. Często z merytoryczną dyskusją, fajnymi znajomościami które kontynuuje do dziś i z ponad 70 odbytymi spotkaniami z wykopowiczami. Ponad 300 obserwujących na wykopie z pominięciem oficjalnych stron
Publikuje treści od kilku lat. Jestem aktywny na Facebooku, stronie którą stworzyłem od podstaw, a także na wykopie gdzie dostałem już kilka tysięcy plusów. Oprócz Twojego hejtu i może kilku błędów które przy ponad setce artykułów się zdarzają nie spotkałem się z hejtem. Często z merytoryczną dyskusją, fajnymi znajomościami które kontynuuje do dziś i z ponad 70 odbytymi spotkaniami z wykopowiczami. Ponad 300 obserwujących na wykopie z pominięciem oficjalnych stron ma około