Wpis z mikrobloga

Słuchajcie wczoraj miałem stłuczke juz po raz trzeci na tym samym rondzie chłop z warszawy z prawego pasa chciał zawrócić gdzie miał nakaz jazdy w prawo mając nawet ciągłą linie i tu sie rodzi pytanie bo oczywiście bez policji sie nie obyło.Typ nie przyjął mandatu i stwierdził ze to moja wina bo ja z lewego pasa nie mogłem jechać w prawo (policjant mnie pouczył tylko żeby następnym razem nie jechać lewym jak chce w prawo bo potem są takie sytuacje) No własnie i teraz pytanie mam uszkodzony samochód delikatnie ale mam i byłem dziś na komendzie bo mnie wezwali i chłop stwierdził ze wezmie prawników z warszawy i mnie #!$%@? i ze póki sprawa sie nie rozwiąże to nie moge z jego oc tej szkody naprawić.Pytanie co teraz?
Niżej dowody
Tutaj wjazd na rondo ja jechałem lewym chłop prawym
https://imgur.com/a/capbx4t
Dalej rondo czerwony Ja niebieski chłop
https://imgur.com/a/7TXOGt3

#stluczka #mandat #prawo
  • 8
@jhyfd: Rondo ma trochę finezyjnie namalowane linie - te przerywane - krawędziowa i rozdzielająca pasy, sugeruje to jakby niby pasy ruchu biegły dookoła wyspy, nie powinno być tych linii. Ale pomimo tego że są to nie jest to rondo klasyczne bo jest ciągła linia i pasy ruchu prowadzone prosto do wylotów. Czyli w przypadku tego typu ronda możesz jechać lewym do wylotu bo pas ruchu tak prowadzi. Gość skręcał w
@jhyfd: A co teraz? Wniosek o ukaranie będzie przeciwko niemu czyli policja wyznaczyła jego jako sprawcę? To gdzieś w ciągu miesiąca policja wyśle wniosek do sądu o ukaranie jego, po kolejnych miesiącach gość dostanie wyrok nakazowy, jeżeli się nie odwoła w ciągu 7 dni to koniec sprawy, gość winny, Ty likwidujesz szkodę z jego OC. Jeżeli się odwoła to będzie normalna rozprawa. Zadbaj o dobre udokumentowanie sprawy, tak żeby nikt nie
@jhyfd: Jeszcze żeby lepiej zrozumieć, że nie skręcałeś z lewego pasa w prawo tylko jechałeś prosto do wylotu, daję tego typu rondo (czyli z pasami prowadzonymi prosto do wylotów) z Lublina (oznaczone kierunki jazdy - czerwony w lewo, zielony BEZ ZMIANY KIERUNKU JAZDY czyli prosto, niebieski w prawo, odpowiednie strzałki są przed rondem jak u Ciebie). Zielony jedzie prosto bez zmiany kierunku jazdy i ma prawo tak jechać bo tak
Pobierz vertical - @jhyfd: Jeszcze żeby lepiej zrozumieć, że nie skręcałeś z lewego pasa w pr...
źródło: comment_16202066910IwQ6Lam206zz1973xdYDW.jpg
policjant mnie pouczył tylko żeby następnym razem nie jechać lewym jak chce w prawo bo potem są takie sytuacje


@jhyfd: A nie, czekaj, jak teraz spojrzałem na to Twoje rondo to widzę, że jechałeś niezgodnie ze strzałkami kierunkowymi więc jednak odwołuję to co pisałem o policjancie bo trochę racji miał - dlaczego z pasa do jazdy na wprost i w lewo skręcałeś w prawo? Ja wiem, że pasy tak prowadzą że
Pobierz vertical - > policjant mnie pouczył tylko żeby następnym razem nie jechać lewym jak c...
źródło: comment_1620207517ANoH0ht6bdkNin593TvfJ0.jpg
Ehh czy wszystkie ronda w PL muszą być różne i tak #!$%@?... Rondo to rondo kuźwa... Na "zachodzie" rondo to rondo i koniec kropka = klasyczne. Tutaj nie wiem, dlaczego pozwalają tylko jednym pasem skręcić w pierwszy wylot w prawo (strzałki to nakazują, i linia ciągła zabrania inaczej). Tobie natomiast strzałka nakazywała jechać prosto, a nie w prawo, mimo że jak najbardziej jest taka możliwość, by pojechać w zjazd w prawo... Ale