Wpis z mikrobloga

Kiedy jakiś czas temu, w momencie gdy Hołownia pojawiał się na scenie politycznej i zaczynał zgarniać coraz więcej poparcia, "atakowałem" go, a w zasadzie próbowałem argumentować że to kolejny prawak z gwoździem, który pod płaszczykiem centryzmu i fajności niesie na sztandarze poglądy z którymi utożsamia się raczej przeciętny PiSowiec czy Konfederata, a nie człowiek z rozumem i godnością człowieka. Oczywiście wtedy (pewnie teraz też) było sporo jego zwolenników, którzy bronili Szymonka i jego pseudoformacji złożonej ze spadochroniarzy, na czele z nieodżałowanym @rorf46

Co widzimy teraz? Że generalnie o ile Konfa jest siedliskiem hard szurii, to Szymon nie jest daleko w tyle. Nazwałbym to taką szurią light, fejsbuczkową, złożoną z Grażynek. Nie siedzą po wykopach i innych lurkerach i nie są tak fanatyczni jak kuce i nacjole, ale przekonania mają z gruntu podobne, siedzą na grupkach na fejsbuku i udostępniają filmiki że w szczepionce są płody albo że ktośtam zemdlał. Hołownia zagarnął "antysystemowy" elektorat orłow pokroju Kukiza. W połączeniu z jego kadrami, które składa powoli z ludzi bez przekonań z każdej dostępnej partii od lewa do prawa, na pewno będzie to skutkować jakościową formacją.

Także mały remainder - Hołowniarze to zwykłe prawaki i fajnokatole, których nowa jakość w polityce polega na tym że Szymek robi lajwy na fejsiku. Nie dajcie się nabrać.

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polityka #koronawirus
Kozajsza - Kiedy jakiś czas temu, w momencie gdy Hołownia pojawiał się na scenie poli...

źródło: comment_1620201483ZZ0Sz0YZQq2QgU96We0Rbo.jpg

Pobierz
  • 25
@Kozajsza: największy problem z Hołownią który ja mam to to, że ten człowiek nie ma nawet krztyny programu. Jego hasło prosamorządności jest jeszcze mniej intensywnie akceptowane niż JOWy Kukiza.

Jak tylko Hołownia sobie sprecyzuje program to jego łatka politycznego zbawiciela zniknie i skończy jak kolejni sezonowcy z poparciem rzędu 7-12%
@Kozajsza: Generalnie się zgadzam, jednak myślę, że póki co tego kraju nie stać na nic bardziej liberalnego. Z Holownią jeszcze chyba da się negocjować, wywrzeć jakiś nacisk.
@Kozajsza: Po pierwsze to jeden z ciekawszych wpisów na tym tagu. Poza tym widać na nim, iż długofalowa strategia konfederacji jest spójna. Wyborcy innych partii się zdepopulują bo nie wyłączyli telewizora.