Wpis z mikrobloga

Jaki argument daliście do fragmentu Lalki? Dużo osób mowi o postepach w nauce, ale on przecież tego wyksztalcenia nie zdobył, ani jakiegoś osiągniecia w nauce nie zdbył
#matura
  • 10
  • Odpowiedz
@Elmirka16: Ja napisałem, że dzięki samozaparciu był w stanie dostać się do szkoły takiej i takiej. Dodatkowo jakieś pierdu pierdu o tym, że ojciec mu stękał, że ma mu dać hajs na proces, a nie wydawać na głupie książki, za dnia pracował u hopfera a nocami się uczył. Lanie wody i tyle
  • Odpowiedz
@Elmirka16: Dobra a jak napisałem odnosząc się do całości lektury, że poprzez swoją ambicję i nieudane zdobycie Izabeli, zobaczył jak dużo pracy w to włożył, przejrzał na oczy i zaczął poważnie podchodzić do propozycji Geista zeby robic te wynalazki itd, to będzie ok? Bo niby końcówka ksiazki pozostawia pewne mozliwosci, Wokulski rownie dobrze mogl sie zabic a ja zalozylem ze zajal sie w pełni nauką
  • Odpowiedz
@Mino96: mam nadzieje, ze nie napisałeś nic o samozaparciu w pracy bo komisja ci napisze, ze samozaparcie to można mieć w kiblu np @Darkosss: kolejny XD nie ma czegoś takiego jak nieudane zdobycie, zdobycie to fakt dokonany zakończony sukcesem w jakim języku wy sie porozumiewacie
  • Odpowiedz
@Elmirka16: jak nie zdobył wykształcenia XD, ty w ogóle czytałaś tę książkę? Skończył Szkołę Przygotowawczą, a potem poszedł do Szkoły Głównej w której naukę musiał porzucić przez wybuch powstania.
  • Odpowiedz
@G4SHI: Nie wiem czy to śmieszek heheszek czy nie ale napisze dla kogoś jakby to wziął na serio XD - samozaparcie «wytrwałość i poświęcenie w dążeniu do celu» ze słownika PWN
  • Odpowiedz