Wpis z mikrobloga

Tak się teraz zastanawiam...w sumie ojciec zawsze lubił ACDC i podobne klimaty. Na gitarze też kiedyś lubił grać ale ma tylko klasyczną. Czy taki najtańszy zestaw z allegro ujdzie żeby mógł sobie trochę pograć? Cena...zachęca :P

https://allegro.pl/oferta/zestaw-gitara-elektryczna-wzmacniacz-gratisy-8903514113

Opinie niezłe, jedna osoba narzekała że piecyk buczy.
I ja bym sobie pobrzdękał bo domyślnie mam gdzie podłączyć gitarę (Focusrite Scarlett 2i2) więc po uruchomieniu softowych efektów od Neural DSP mogłoby być nawet ciekawie?

Piecyk z zestawu ujdzie czy może lepiej wybrać coś innego i osobno? Z tego co zauważyłem to progi na gitarze są dość płytkie. Czy to oznacza że trudniej będzie się na niej grać kompletnemu laikowi?
Będzie to grać 'jako tako' czy może jest jakiś szczegół o którym powinienem wiedzieć który dyskwalifikuje taki zestawik?

#gitaraelektryczna #gitara
  • 17
zestawy dyskwalifikują się same. Daj budżet to Ci coś pomożemy wybrać


@Rookie34: Co z nimi nie tak? Budżet: Jak najtaniej a tak żeby się nie zawieść. Do 800 zyla coś znajdę w zestawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przeglądając sklep ragtime.pl w cenie do 700zł do wyboru kilkadziesiąt gitar, czy wśród takich znajdę jakąś sensowną? Na co zwrócić uwagę? Jeżeli ten allegrowy piecyk to szajs to prędzej na
@Hodofca: @agreeGe: @Rookie34: Kurczę dwóch profesjonalistów ci się trafiło. Tak to dobry prezent dla 10 latka na urodziny, ale ja już się domyślam że chcą ci Fendera polecać. Jak dla ojca który nie miał styczności z gitarą elektryczną, i są to początki. Jak najbardziej się nada. Nie daj się wciągnąć w tą #!$%@?ą audiofilię. poznacie dzwęki sami dojdziecie w późniejszym czasie razem z ojcem, co wam przypasuję. na start
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ShakeItOff: widzę, że trafiłem na osobę, która od razu zakłada kim jestem bez żadnej wiadomości z mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hodofca To co wrzuciłeś to no name. Praktycznie każdy element tej gitary będzie do regulacji/wymiany. Poszukaj Harley Bentonów. Skoro Twój tata lubi acdc, to może znajdziesz jakiegoś sg shape w tym budżecie. Wzmacniacz poszukaj używany, spoko opcją są Fender Mustang 1 v2, wyrwałem 3 miesiące
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hodofca: możesz albo wydać teraz 500zl i się zniechęcić, po czym nikt tego od was nigdy nie odkupi albo kupić Harleya, który będzie reprezentował jakiś poziom i którego bez większych problemów potem się ewentualnie pozbędziecie.
@Rookie34: Nie, nie. Po prostu wyśmiewanie się z płytkich i słabych zestawów dla osób zaczynających mnie troszeczkę "podpuściło". Nie oceniam, po prostu sam zaczynałem od taniego chińskiego piecyka z gitarą za tysiaka. Aaaaa i tak nie umiem grać, tak jak bym chciał. :) Chociaż wydalem kupę kasy później na sprzęt z góry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
możesz albo wydać teraz 500zl i się zniechęcić, po czym nikt tego od was nigdy nie odkupi albo kupić Harleya, który będzie reprezentował jakiś poziom i którego bez większych problemów potem się ewentualnie pozbędziecie.


@Rookie34: Może taki Harley za 'pińcet'?

https://sklepgram.pl/gitary-elektryczne/10733-harley-benton-sc-200-bk-gitara-elektryczna.html

albo taki z 2 progami więcej:

https://sklepgram.pl/gitary-elektryczne/10724-harley-benton-hwy-25bks-gitara-elektryczna.html

Kupując taką goliznę...trzeba jeszcze...pasek osobno? kabel gitarowy...piórko (czy jak to się zwie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hodofca: Pasek i tak się początkowo nie przyda, bo wygodniej na krześle. Kupujesz kabel 1.5, raczej 3 albo 5 metrów - z Warwicka za 2 dychy są spoko, z 3 kostki - różne rozmiary żeby dobrać dobrą 0.5mm 0.8mm i 1.3 - około, najlepiej z nadrukiem/wzorkiem dla lepszej przyjemności. Z gitar coś Ci potem wrzucę. Prędzej ta pierwsza, bo to chyba progresive series - bardziej metal. Rzuć okiem na HB te-90flt
@Hodofca: tego zestawu z początku pod żadnym pozorem nie bierz. Betony też odradzam, ale co człowiek to opinia.

Jeśli lubisz tatę a on naprawdę lubi ACDC i grę na gitarze to weź zrób zrzute w rodzinie i kupcie mu Epiphone SG (ACDC nie grali na stracie) + jakiś min 30W piec z min 10" głośnikiem. Taki sprzęt nie jest piekielnie drogi a zrobi mega wrażenie i da wielką frajdę z grania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aldrael: ale w niskim budżecie nie widziałem niczego lepszego. Miałem 3 ibanezy do 900zl i zarzekam się na Boga, każdy to był szrot. Chwała GC za obsługę klienta, skończyłem na Yamaszce, ale znajomy wyrwał Harleya z Thomanna (chyba właśnie Te-90) i było mi głupio jak jego gitara nie wymagała żadnych korekt, a moja droższa Yamaha miała zwalona menzurę i musiałem się z nią 3 dni pieprzyć ( ͡° ʖ̯
@Rookie34: ok, to dobry argument. Za Ibanezami nigdy nie przepadałem, ale dawniej miałem jakiegoś taniego Epiphone'a i do dziś nie żałuję jego zakupu. Nie wiem jak teraz, tzn. kilkanaście lat później, Epiphone stoi z jakością, ktoś możecie wypowiedzieć na ten temat. Ale jeśli trzymać się w miarę świeżych opinii, to na miejscu @Hodofca rozważyłbym raczej punkt widzenia @Rookie34.