Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, hej :) Ostatnimi czasy zaczęłam się zastanawiać nad swoim etnicznym pochodzeniem. Generalnie, moja rodzina wywodzi się z okolic krajów bałtyckich oraz regionów dzisiejszej Ukrainy, konkretniej, okolic Lwowa. Z pochodzeniem rodziny mamy nie mam jakichś wątpliwości, bardziej zastanawia mnie rodzina taty, czyli właśnie ta z okolic Ukrainy. Pochodziła ze wsi, w której ponad 50% mieszkańców stanowili Żydzi, jednak ja sama nigdy nie słyszałam od moich rodziców, ażeby wywodzili się z tego kręgu. Nazwisko prababci faktycznie było niemiecko brzmiące (coś ze srebrem), ale imię miała typowo polskie i wzięła ślub z Polakiem. Potem, z tego co wiem, uciekali z tej wsi. Urodę mam raczej typowo słowiańską - stosunkowo niski wzrost, wysoko położone i bardzo łukowate brwi, jasna karnacja i jasne oczy. Tata też był blondynem, jednak jego ojciec, syn prababci miał już bardziej ciemną karnację, również takie wyraźnie i takie dosyć "długie" (przypominające wręcz trochę monobrew xd) łukowate brwi, czarne włosy. Ogólnie zaczęłam się tym naprawdę pasjonować, to bardzo ciekawe i sama chciałabym zacząć tworzyć swoje drzewo genealogiczne. Zastanawiam się nad zakupem tego zestawu z MyHeritage albo podobnego. #pochodzenie #genetyka #myheritage #genealogia #ciekawe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60914e0f5a0849000ad36973
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Zakup :) Ja jeszcze nie wiem, czy polecam, bo przesyłka dopiero idzie do USA, ale myślę, że to mega ciekawe. W przypadku MyHeritage nie dowiesz się z jakiego kraju są przodkowie, ale raczej z jakiej grupy etnicznej (Żydzi, Bałtowie, Europejczycy z Europy Wschodniej itd.).